رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: میزان صادرات استان در بهار امسال ۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده که در مقایسه با زمان مشابه پارسال ۷۲ درصد رشد دارد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ سید حامد عاملی اظهارکرد: ۴۰ هزار تن صادرات استان به ارزش ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار کالا مربوط به صادرات از طریق گمرکات بوده و صاردات چمدانی استان نیز در این مدت ۱۱ میلیون دلار بوده است.

او همچنین میزان واردات کالا به استان اردبیل در سه ماه اول امسال را سه میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ذکر کرد و گفت: این میزان نسبت به زمان مشابه پارسال ۵۶ درصد کاهش دارد.

افزایش صادراتعاملی بیان کرد: پارسال ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار انواع کالا از استان اردبیل به مجموع هشت هزار و ۳۰۰ تن صادر شده که از نظر ارزش سه درصد و از لحاظ وزن ۴۶ درصد در مقایسه با سال ماقبل رشد دارد.

او اضافه کرد: در این مدت میزان صادرات چمدانی نیز از استان ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده که در مقایسه با سال ماقبل ۱۴۴ درصد افزایش نشان می دهد.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار داشت: میزان واردات کالا به استان اردبیل نیز پارسال به ارزش ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و شامل ماشین آلات و خط تولید ، محصولات کشاورزی ، کاغذ ، پلاستیک ، کنجاله و پنبه دانه بوده که ۳۶ درصد نسبت به سال ماقبل افزایش دارد.

عمده صادرات استان اردبیل به کشورهای عراق ، آذربایجان و افغانستان و واردات کالا نیز از آلمان ، ترکیه و ایتالیا انجام شده است.

 

46

 

کد خبر 793213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =