خبرورزشی نوشت: وزیر ورزش که از محبوبیت مجیدی باخبر است، پشت او است و حمایتش می‌کند. همین مسئله می‌تواند گارانتی حضور فرهاد در استقلال باشد.

مسئولان وزارت ورزش به این نتیجه رسیده‌اند که به استقلال سر و سامان بدهند. آن‌ها که بی‌دلیل پای مدیریت قبلی ایستادند تا زمان به ضرر استقلال تمام شود، حالا می‌خواهند کمک کنند تا استقلال حضوری شایسته در آسیا داشته باشد. البته اینکه چرا وزارت تیمداری می‌کند، بحث دیگری است، اما خب آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که از چهره‌های محبوب استقلال استفاده کنند و چه کسی محبوب‌تر از فرهاد مجیدی؟!
زوم روی آکادمی و قرارداد‌ها
پارسال که بحث حضور فرهاد به عنوان دستیار شفر مطرح شد، مربی آلمانی مخالفت کرد. شاید به این دلیل که کادرش را بسته بود و می‌خواست با امثال ساناک، کولی و... کار کند و شاید به این دلیل که نمی‌خواست یک چهره محبوب را به استقلال بیاورد، اما الان قضیه کلی فرق کرده و قرار نیست فرهاد مجیدی دستیار شفر شود. مهم‌ترین تفاوت این است که وزیر ورزش که از محبوبیت مجیدی باخبر است، پشت او است و حمایتش می‌کند. همین مسئله می‌تواند گارانتی حضور فرهاد در استقلال باشد. مسئله مهم دیگر اینکه مجیدی اگر به استقلال برود، با عنوان مدیر فنی و با اختیار تام می‌رود. یعنی کار او تمرین دادن و... نخواهد بود بلکه می‌رود تا یکسری مسائل ساختاری مثل آکادمی و... را در استقلال درست کند. مجیدی اعتقاد دارد اگر تیم‌های پایه‌ای استقلال درست شود، دیگر تن و بدن هواداران با رفتن امثال امید ابراهیمی و امید نورافکن نمی‌لرزد. قرارداد‌هایی که در استقلال بسته شده، بیشتر به سود بازیکنان و به ضرر باشگاه است و این هم جزو مسائلی است که مجیدی اگر برگردد، باید به آن ورود کند.
حمایت هواداران و وزیر از مجیدی
فرهاد مجیدی در سال‌های ابتدایی حضورش در فوتبال عضو تیم بهمن بود که همین امیرحسین فتحی مدیرعاملش محسوب می‌شد. آن‌ها رابطه خوبی داشتند و حتی فتحی که گفته می‌شود همان موقع هم استقلالی بود، کمک کرد تا فرهاد در اوج جوانی استقلالی شود. همین مسئله می‌تواند باعث شود تا این بار هم مجیدی تمایل به حضور در استقلال داشته باشد و به عنوان «مدیر فنی» باشگاه با او کار کند. البته مهم‌تر از همه این‌ها «خواست» و «حمایت» وزیر است که می‌تواند پشتوانه حضور فرهاد باشد. در کنار شخص وزیر، باید به حمایت هواداران استقلال از مجیدی اشاره کرد که مسلماً پشت او خواهند بود چراکه آن‌ها همچنان فرهاد را دوست دارند و از حضورش در استقلال هم با هر اسم و عنوانی حمایت می‌کنند.
باشگاه انتخاب می‌کند نه شفر
...، اما آیا شفر با حضور مجیدی موافق است؟ مخالفت او زمانی مهم بود که قرار بود فرهاد دستیار شود، اما انتخاب مدیر فنی به خود باشگاه مربوط می‌شود نه شخص سرمربی. همان‌طور که نصرا... عبداللهی رفت و اصغر حاجیلو بدون آنکه شفر خبر داشته باشد آمد. از طرفی وقتی وزارت ورزش به عنوان متولی استقلال موافق حضور مجیدی باشد، قضیه فرق می‌کند و طبعاً شفر هم مخالفتی نمی‌کند. مرد آلمانی چندی قبل گفته بود اگر تیام، جپاروف، ابراهیمی و وریا غفوری در استقلال نباشند، من هم نیستم، اما از آن ۴ نفر فقط وریا ماند و حالا شفر همچنان سرمربی استقلال است!
سابقه قهرمانی فرهاد و شفر در امارات
جالب است بدانید که فرهاد مجیدی و شفر سابقه همکاری در لیگ امارات و در تیم الاهلی امارات را دارند و حتی قهرمان هم شدند. فرهاد مدت‌ها قبل می‌گفت: «شفر از بُعد روحی، روانی مربی خیلی خوبی است و کارش را بلد است.» در حال حاضر هم نظر هواداران روی شفر مثبت است و آن‌ها ایراد کار را بیشتر از مدیریت قبلی می‌دانند و البته انتقاداتی هم به وزارت ورزش دارند که نمونه‌ای از آن را جمعه گذشته در ورزشگاه آزادی دیدیم.
اگر تیم‌های پایه‌ای استقلال درست شود
با حضور احتمالی فرهاد در استقلال (که البته زمان دقیقش هنوز معلوم نیست) مسلماً جو ورزشگاه در بازی‌های این تیم آرام‌تر می‌شود. اگر مجیدی بتواند خواسته‌هایی که در ذهن دارد را عملی کند، مسلماً وضع تیم‌های پایه استقلال هم بهتر می‌شود. تیم‌هایی که تقریباً در تمام رده‌ها به پرسپولیس که از جذب بازیکن محروم بود، باختند! این تیم‌های پایه‌ای می‌توانند آینده استقلال را بسازند مثل سال‌های قبل که امثال جباری، آندو، حیدری، صادقی، قربانی، طالب‌لو و... از همین تیم‌ها رشد کرده و در استقلال چهره شدند.


41258

کد خبر 793719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =