گیل خبر نوشت: گفتنی است در علوم پزشکی گیلان چندان خبری از انتصاب زنان و جوانان در معاونت ها و مدیریت های بهداشت شهرستان ها نیست و در انتصابات اخیر نیز نامی از آن ها دیده نمی شود. باید امیدوار باشیم که قانون جدید بازنشستگان هرچه سریعتر تصویب شود تا شاید انتصابات جدیدی را در حوزه بهداشت و درمان استان شاهد باشیم.

روز گذشته با ابلاغ دکتر یوسف زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان احکام جدیدی برای معاونت های جدید علوم پزشکی صادر شد. البته بهتر است بگوئیم که جابجایی مدیران از این سمت به سمت دیگر انجام گرفته است و البته در این میان تنها یک نفر فعلا سمتی ندارد.

علوم پزشکی گیلان با انباشت مشکلات از جمله بدهی سنگین دست به گریبان است و گویا تنها راهکار علوم پزشکی همین جابجایی ها است که به طور مثال معاونت درمان به سمت سرپرست معاونت توسعه و منابع انسانی دانشگاه منصوب شود که قبلا نیز این پست را دوسال داشته است. نقطه سر خط!

مشکل بزرگ انتصابات در علوم پزشکی گیلان این است که به جای تغییر و تحولات نقش لابی های بیرونی بیشترین تاثیر را دارد. خود رئیس دانشگاه قبلا اعتراف کرده بود که در انتصابات به نظر نمایندگان مجلس احترام می گذارد و انتصابات به طور مثال در لاهیجان نیز به همین دلیل انجام گرفته بود. مساله دیگر هم این است که در میان این همه پزشک متخصص در گیلان و ایران تنها یک سری افراد را سراغ داریم که از جایی به جایی دیگر منتقل می شوند. این روندی است که هم در زمان قبل دکتر یوسف زاده به خوبی دیده می شد و هم اکنون دنبال می شود.

خوب است که بخش عمده مشکلات در علوم پزشکی گیلان مرتبط به مدیران میانی و معاونت هایی است که سالهاست باقی مانده اند و با هر دولتی نیز برجای خود قرار دارند. هم پروفسور برزیگر و هم دکتر یوسف زاده از پزشکان متخصص و دارای رزومه علمی بالایی هستند و این که با حضور همه این افراد بازهم شاهد مشکلات بزرگی چون بدهکاری های عظیم هستیم به روند ساختاری برمی گردد که در علوم پزشکی گیلان در جریان است.

گفتنی است در علوم پزشکی گیلان چندان خبری از انتصاب زنان و جوانان در معاونت ها و مدیریت های بهداشت شهرستان ها نیست و در انتصابات اخیر نیز نامی از آن ها دیده نمی شود. باید امیدوار باشیم که قانون جدید بازنشستگان هرچه سریعتر تصویب شود تا شاید انتصابات جدیدی را در حوزه بهداشت و درمان استان شاهد باشیم.

46

کد خبر 794042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =