وزیر امور خارجه کشورمان که در سنگاپور به سر می برد، با چند تن از مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ویویان بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور دیدار و گفتگو کرد. روابط دو جانبه، آ سه آن، مسائل منطقه ای، شرایط بین المللی از جمله مهمترین موضوعات مورد گفتگوی دو مقام بود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در سنگاپور حضور دارد صبح امروز با ویویان بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور دیدار و گفتگو کرد

در ادامه نیز ظریف  توئیتی را از پنجشنبه پرکار در سنگاپور و دیدار های مفید دوجانبه با همتایان و مقامات خارجی در حاشیه پنجاه و یکمین نشست وزرای خارجه آ سه آن منتشر کرد.

توئیتی را از پنجشنبه پرکار در سنگاپور و دیدار های مفید دوجانبه با همتایان و مقامات خارجی

ظریف سپس توئیتی را خطاب به آمریکا منتشر کرد و در آن نوشت: 

نیروی دریایی آمریکا نمی تواند راهش را در آبهای ما پیدا کند؛ احتمالا به این خاطر که اسم آن را نمی دانند. خلیج فارس ۲۰۰۰ سال پیش از آنکه ایالات متحده بوجود بیاید به همین نام بوده است. یا اینکه نمی دانند ۷۰۰۰ مایل دورتر از خانه خود، اطراف خانه ما چه می کنند! "

ظریف سپس توئیتی را خطاب به آمریکا منتشر کرد

در ادامه همچنین ظریف با حلیمه یعقوب رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

در این دیدار ظریف با ابلاغ سلام های گرم رئیس جمهوری اسلامی ایران، روابط دو جانبه را بسیار خوب و دوستانه خواند و زمینه های همکاری دو کشور در ابعاد مختلف را تشریح کرد.

رئیس جمهور سنگاپور هم با اشاره به روابط خوب دو کشور بر حفظ و گسترش مناسبات دو کشور در همه زمینه ها تاکید کرد.‌

برجام، مسائل منطقه ای و بین المللی از دیگر محورهای گفتگو در این دیدار بود.

دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با حلیمه یعقوب رئیس جمهور سنگاپور

در ادامه وزیران‌ امور خارجه ایران و اندونزی در سنگاپور دیدار و در خصوص طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه در روابط دو جانبه بویژه همکاری های اقتصادی، برجام و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

وزیران‌ امور خارجه ایران و اندونزی در سنگاپور دیدارسپس محمد جواد ظریف و وانگ یی وزیران امور خارجه ایران و چین امروز در حاشیه نشست اتحادیه آ سه آن در سنگاپور دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار وانگ یی با تاکید بر "دوستانه، راهبردی و همه جانبه بودن" روابط ایران و چین اظهار داشت: دو کشور به همکاری های نزدیک تر خود در همه زمینه های دو جانبه، منطقه ای و بین المللی، بویژه حفظ برجام به عنوان یک دستاورد دیپلماسی و بهره مندی ایران از مزایای آن ادامه خواهند داد.

 ظریف نیز چین را کشوری مهم‌ و شریک راهبردی ایران خواند و بر حفظ و گسترش روابط دو جانبه و یافتن راههای نوآورانه در انتفاع ایران از دستاوردهای برجام تاکید کرد.

 محمد جواد ظریف و وانگ یی وزیران امور خارجه ایران و چین امروز در حاشیه نشست اتحادیه آ سه آن در سنگاپور دیدار و گفتگو کردند.   در این دیدار آقای وانگ یی با تاکید بر "دوستانه، راهبردی و همه جانبه بودن" روابط ایران و چین اظهار داشت: دو کشور به همکاری های نزدیک تر خود در همه زمینه های دو جانبه، منطقه ای و بین المللی، بویژه حفظ برجام به عنوان یک دستاورد دیپلماسی و بهره مندی ایران از مزایای آن ادامه خواهند داد.   دکتر ظریف نیز چین را کشوری مهم‌ و شریک راهبردی ایران خواند و بر حفظ و گسترش روابط دو جانب

همچنین وزرای امور خارجه ایران و نیوزیلند در سنگاپور دیدار و در خصوص راههای گسترش روابط دو جانبه، برجام، مسائل بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کردند.

 وزرای امور خارجه ایران و نیوزیلند در سنگاپور دیدار

در ادامه نیز وزیران امور خارجه ایران و استرالیا در سنگاپور دیدار و در خصوص مهمترین موضوعات روابط دو جانبه از جمله مسائل کنسولی، روابط اقتصادی، برجام و مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کردند.

وزیران امور خارجه ایران و استرالیا در سنگاپور دیدار

52311

 

کد خبر 794181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =