فارس نوشت: رویترز با توجه به کاهش و افزایش‌های قیمت نفت، نوشت که تازمانی‌که بلاتکلیفی تحریم های ایران و بی ثباتی تعرفه‌ها را داریم، بازار متشنج است.

 به نقل از رویترز، قیمت نفت به علت نگرانی از تنش‌‌های تجاری که بر بازار و تقاضا تاثیر گذاشته کاهش یافت و افزایش قیمت‌هایی که روز پنج شنبه کسب کرده بود، از دست داد.

هر بشکه نفت برنت با 24 سنت کاهش 73.21 دلار فروخته و هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 47 سنت کاهش 68.49 دلار معامله شد.

هر دو شاخص نفتی دیروز برای مدتی کاهش بیش از یک دلاری را تجربه کردند و نفت خام آمریکا طی هفته گذشته 0.4 درصد و نفت برنت 1.5 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

جیم ریتربوش، تحلیلگر بازار در ایالت ایلینویز گفت: « تازمانی‌که بلاتکلیفی تحریم های ایران و بی ثباتی تعرفه ها را داریم، بازار متشنج است.»

پس از اینکه شرکت دولتی سینوپک خرید نفت از آمریکا را کاهش داد، نگرانی در مورد اینکه تقاضای چین برای خرید نفت ممکن است کاهش یابد، قیمت نفت در روز جمعه را کاهش داد. به گفته سه منبع آگاه، شرکت یونیپک، بازوی تجاری سینوپک، واردات نفت از آمریکا را به علت تشدید تنش‌ های تجاری میان واشنگتن و پکن به حالت تعلیق درآورد.

وارن پترسون، استراتژیست کالاهای اساسی در بانک این ان جی گفت: «تقاضا ی پالایشگاه های مستقل چینی نیز کم شده است.»

جان کیلداف، تحلیلگر بازار گفت همچنین برنامه چین برای اعمال تعرفه بر گاز طبیعی مایع سبب افزایش نگرانی‌هایی در مورد احتمال اعمال تعرفه بر واردات نفت از آمریکا از سوی پکن شده است.

2323

کد خبر 794538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =