ایلنا نوشت:‌محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس امروز در صحن علنی گفت:تیم اقتصادی دولت نیازمند ترمیم اساسی است و کسانی را که طی سالیان این آزمون را داده‌اند و عملکردشان قابل قبول نبوده نمی‌توانند ادامه راه دهند انتظار است که دولت در این باره تصمیم جدی بگیرد.

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نطق میان دستور در صحن علنی با اشاره به نحوه تعامل دولت با مردم گفت: مردم در ذهن خود دغدغه‌های اقتصادی دارند و با توجه به شرایط اقتصادی دولت باید ارتباط و تعامل با مردم داشته باشند که ما در چند هفته اخیر از طرف دولت و رئیس جمهور ارتباطی را با مردم ندیده‌ایم و نداشتیم.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت:‌ اولین درخواست ما این است که واضح و شفاف مسائل اقتصادی را تشریح کنید و آنجایی که مردم باید کمک کنند همان‌طور که در همه عرصه‌ها و مثل همیشه کمک کرده‌اند امروز هم ایستاده‌اند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات ترامپ درباره اعمال تحریم‌ها گفت: ترامپ خواب آشفته دیده‌است که با تحریم‌های یک جانبه بتواند اقصاد ایران را دچار مشکل کند ایران کشوری با ظرفیت‌های بسیار است که دولت به عنوان پشقراول باید در عرصه اقتصادی حضور داشته باشد.

نماینده مردم کرمان تصریح کرد: آن مساله‌ای که امروز بر همه بازارها سایه افکنده و نگرانی‌هایی جدی ایجاد کرده مشکل ارز است ما به دوستانمان در دولت درباره این التهابات که ایجاد شده است بسته طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز را پیشنهاد دادیم که بازار ثانویه ارز ساماندهی صرافی‌ها و ایجاد سپرده‌های ارزی در آن پیشنهاد مطرح شده بود که بتواند با ضمانت بانک مرکزی اجرایی شود اما با پافشاری دولت بر تصمیمی غیرتخصصی آنچه بر سر کشور آمد را دیدید و این قابل پیش‌بینی بود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در جلسات شورای هماهنگی اقتصادی این سیاست‌های جدید ارزی مطرح شده که با چند جلسه پیگیری کلیات آن تصویب شد. اگر دولت با توجه به پیش‌بینی‌های مجلس این نکات را رعایت کند انتطار می‌رود بازار ارز از این التهابات خارج شود و ما بتوانیم مسیر اقتصادی‌مان را که با مشکلاتی مواجه است برطرف کنیم و شرط آن این است که به محورهایی که در کمیسیون‌ اقتصادی و سایر کمیسیون‌های تخصصی بررسی شده توجه شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اصلاح ساختار بانک مرکزی عنوان کرد: آقای رئیس جمهور اجازه دهید رئیس بانک مرکزی با استقلال کامل تصمیم‌گیری کند.

نماینده مردم کرمان افزود: تیم اقتصادی دولت نیازمند ترمیم اساسی است و کسانی را که طی سالیان این آزمون را داده‌اند و عملکردشان قابل قبول نبوده نمی‌توانند ادامه راه دهند انتظار است که دولت در این باره تصمیم جدی بگیرد.

 

29215

 

کد خبر 794654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =