۰ نفر
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳

ایسنا نوشت: وزیر مشاور امارات در امور خارجه بار دیگر مدعی شد که حمایت های ایران دلیل بحران یمن است.

انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در صفحه توییتر خود نوشت: بیانیه مشترک نماینده اتحادیه اروپا در امور خارجه و کمیسیونر اروپا در امور بشردوستانه در رابطه با مساله الحدیده یکجانبه و غیرمنصفانه است و اقدامات حوثی ها(انصارالله یمن) به خصوص هدف قرار دادن بیمارستان و بازار ماهی را محکوم نکرده است.

وی در ادامه مدعی شد: در این راستا ما شاهد این هستیم که موضع اروپا به طور کلی در پرداختن به مساله نقض حقوق بشر از سوی حوثی‌ها( انصارالله یمن) ضعیف بود و در حقیقت انقلاب یک اقلیت، حمایت های ایران و سلاح دلیل بحران یمن است نمی توان در مقابل اقدامات حوثی ها(انصارالله) سکوت کرد.

به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگ در یمن بدترین فاجعه انسانی در جهان را رقم زده است و این فاجعه انسانی باعث شده که ۲۲ میلیون یمنی نیازمند کمک باشند.تنها راه حلی که می‌تواند به درد و رنج ملت یمن پایان دهد، حل و فصل سیاسی بحران آن است.

اتحادیه اروپا همچنین ضمن اعلام حمایت از پیشنهاد مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن مبنی بر برگزاری مذاکراتی در ششم ماه سپتامبر آینده در ژنو، از تمامی طرف‌ها خواست تا از انجام هرگونه اقدامی که می‌تواند مذاکرات آتی را برهم بزند، خودداری کنند.

سازمان ملل نیز حمله اخیر ائتلاف متجاوز عربی به بیمارستان "الثوره" شهر حدیده را محکوم کرد.

در همین راستا، لیز گراندی، همانگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن این حمله ائتلاف عربی را "وحشتناک" خواند و گفت: درگیری در یمن باید متوقف شود.

ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان نزدیک به سه سال است که زنان و کودکان یمنی را به قتل می رساند، مدارس و بیمارستان های آنان را بمباران می کند و از رسیدن غذا و دارو و کمک‌های بشردوستانه به آن‌ها ممانعت می‌کند و به دلیل تجاوزهای وحشیانه‌اش در یمن در لیست سیاه سازمان ملل قرار گرفت.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان قبل از این نیز در واکنش به تحولات اخیر یمن، با اشاره به تداوم تجاوز وحشیانه خارجی که به نابودی زیرساخت‌ها و محاصره همه جانبه و کشتار جمعی و خاموش ملت یمن منجر شده است، ابراز امیدواری کرد: همه گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی و اجتماعی یمن، ضمن همبستگی با یکدیگر از جبهه واحد ملی بر علیه تجاوز خارجی محافظت کنند.

قاسمی با ابراز تاسف از درگیری‌های اخیر و دعوت همه نیروهای یمنی به آرامش و خویشتنداری ابراز امیدواری کرد و افزود: تمامی اختلافات داخلی در چارچوب گفت‌وگو حل و فصل و زمینه هرگونه سوء‌استفاده دشمنان خارجی ملت یمن مسدود شود.

52310

کد خبر 794932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =