مسئولان امدادرسانی و مقامات دولتی پاکستان روز جمعه اعلام کردند شمار تلفات سیل در کشور طی سه روز گذشته به دست کم دویست و شصت و هفت تن رسیده است.

واحد مرکزی خبر در این باره نوشت: مجاهد خان، از مسئولان یک سازمان امدادرسانی خصوصی پاکستان گفت دست کم دویست و چهل و پنج نفر در سه روز گذشته در مناطق مختلف ایالت سرحد شمال غربی بر اثر سیل جان خود را از دست داده اند.

سردار عتیق خان، از مسئولان نخست وزیر منطقه کشمیر تحت کنترل پاکستان نیز به خبرنگاران گفت کشته شدن دست کم بیست و دو نفر تا دیشب در این منطقه تایید شده است. آب گرفتگی شدید بعضی معابر و خیابانها نیز تردد را برای ساکنان دره سوات دشوار کرده است. بخشی از یک سد در دست احداث در منطقه چارصدا Charsadda نیز در پی بارندگیهای شدید تخریب شد.

این در حالی است که سازمان ملل متحد از زیر آب رفتن دست کم پنج هزار خانه در این منطقه خبر داد.

بنا به اعلام مسئولان پاکستانی، بالغ بر چهارصد هزار نفر در روستاهای مختلف شمال غرب کشور سرگردان شده اند. به گفته این مسئولان، به علت وضع نامساعد آب و هوایی امدادگران نمی توانند خود را با بالگرد به روستاهای سیل زده برسانند و فقط چهل و هشت قایق هم برای عملیات امدادرسانی در اختیار آنها قرار دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، پیش بینی ها درباره وضع آب و هوایی در مناطق مختلف این کشور متفاوت است و انتظار می رود میزان بارش در برخی مناطق کاهش یابد و در مناطق دیگر تشدید شود. به نظر می رسد شمال غربی پاکستان بیش از مناطق دیگر تحت تاثیر بارندگیهای اخیر قرار گرفته است.

میان افتخار حسین، وزیر اطلاعات ایالت سرحد شمال غربی پاکستان نیز این سیل را شدیدترین سیلات در منطقه از سال 1929 تاکنون دانست.

کد خبر 79507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =