تسنیم نوشت: کریم خودسیانی فیلمنامه نویس، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و مجری برنامه‌‌ جنجالی ساعت شنی، شش شب متوالی برنامه «آدم‌های خوب شهر» را اجرا می‌کند و ناگهان غیبش می‌زند.

کریم خودسیانی درباره حذف از برنامه «آدم‌های خوب شهر» صحبت کرده است.

دلیل حذف شما پس از برنامه هفتم «آدم‌های خوب شهر» از روی آنتن چه بود؟ خیلی‌های تعجب کردند، چون برنامه ساعت شنی به محبوبیت شما هم حسابی دامن زد. چرا پس از یک هفته دیگر در برنامه «آدم‌های خوب شهر» نبودی و یکدفعه برنامه افت شدیدی کرد.

ما برای اینکه کارت ورود به سازمان داشته باشیم باید به گزینش برویم، شاید دوستانی دیگر هم باید بروند، راجع به مجری‌های سازمان عرض می‌کنم. گزینش هم سال به سال است، چون مجری‌گری از مشاغل حساس است و هر سال باید گزینش بشوند و ما هر طبق عادت سالیانه ‌رفتیم آنجا خدمت دوستان یکسری سوالات تکراری، ارکان نماز چیست؟ اسم مسجد محله‌تان چیست؟

یعنی از یک قاری و حافظ قرآن هم چنین سئوالاتی می‌پرسند.

پارسال آخرین باری که رفتم، حالم هم خوب نبود و دیگر خسته شده بودم. رفتم و گفتم: اگر قرار است همان سوال‌ها را بپرسید، من جواب نمی‌دهم. چون ارکان نماز همان است، عوض نشده، تشهد همان است و اصلا برای چه؟ و شروع کردم به عنوان منتقد با آن عزیز که مدل گزینشش دهه شصتی بود، صحبت کردم. گفتم شمایی که رفتید تحقیق میدانی و خیابانی و... وقتی می‌دانید من حافظ و قاری قرآن هستم و همه این‌ها را می‌دانید چرا باید از من بپرسید و بگویید تشهدت را بخوان، حمدت را بخوان، این چه سوالی است و اصلا به چه کار مجری‌گری می‌آید؟

کریم خودسیانی

این کارها را کردید و وضعیت شده است این. جمله‌ معروفی است که اگر به دنبال نتیجه‌ی متفاوت می‌گردید، کار متفاوت بکنید. این چه گزینشی است؟ به چه دردی می‌خورد؟ اجرا از مشاغل حساس است، قبول، یک چیزهایی را می‌خواهید به مجری‌ها تزریق کنید. به خدا حق‌الناس است، هم وقت من و هم وقت تو را به عنوان مصاحبه‌گر هم دارند می‌گیرند، کاغذ سیاه می‌کنید، آدم می‌فرستید اصفهان محل تولد، محل دانشگاه، محل دانشگاه دیگرم و... برای چه؟ فقط برای اینکه یک سری چیزها را به ما مجری‌ها تزریق کنید، ورک‌شاپ، همایش و از همینجور چیزها بگذارید و همه‌ما را دو روزه آموزش دهید، آقای پورازغدی و دیگر عزیزانی که مورد قبولتان هست دعوت کنید دو یا سه روز برایمان سخنرانی کنند.

241241

کد خبر 795097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • مجید IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  64 5
  چرا سایت خبرآنلاین راجع به آنچه در گزینش ها می گذرد بیشتر کار نمی کند و مطلب منتشر نمی کند ؟ تا کی تجسس و تفتیش عقاید بنام اسلام و نظام ؟ از نحوه اصلاح صورت گرفته تا تعداد نمازهای قضا شده به عدد در سال و داشتن یا نداشتن ماهواره در خانه آن هم در زمانی که دست هر بچه ای یک گوشی هوشمند است و پرسیدن نام مرجع تقلید و غیره تا کی باید بنام اسلام و نظام این انحراف مسلم را ببینیم و تحمل کنیم ؟ چرا با مسئول گزینش کشور مصاحبه نمی کنید ؟
 • بی نام IR ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  67 2
  تا وقتی این مدیران نادان رو داریم انتظار کشوری مترقی رو نداشته باشین
 • بی نام IR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  47 2
  کل ماجرا اینه که این آقا رو نمیخواستن و میخواستن دست به سرش کنن تا خودش بره
 • بی نام IR ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  47 1
  سوال های دگم مدیریت فسیل شده ... سوالات فسیل شده
 • بی نام IR ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  36 2
  هیچ وقت نمیشه با چند تا سوال به عقاید انسان ها پی برد. بی شک سید محمد حسینی همون ایشمبالای خودمون جواب این سوالها را خوب بلد بوده ولی الان میاد این حرفارو میزنه
 • بی نام RO ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  50 2
  من به عنوان مهندس کامپیوتر در یکی از ادارات دولتی رفتم برای مصاحبه و انتظار داشتم الان کلی سوال از مباحث شبکه و امنیت و ... از بشه.اما دیدم مسئولی که میخواد مصاحبه بگیره مسئول حراست کشوری اون سازمان هست و دریغ از یک سوال فنی تمام سوالات رو مذهبی و عقیدتی پرسید.در نهایت من قبول شدم اونجا ولی به خاطر قبولی توی ی شرکت بهتر اونجا نرفتم. فقط این برام جالب بود در استخدام مهندس کامپیوتر یک سوال فنی هم از من نشد
  • بی نام A1 ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
   37 2
   این است تفاوت میان یک کشور توسعه یافته ویک کشور جهان سومی در انجا کاری ندارند که اعتقاداتت چیست مهم این است که به کاری که قراره بکنی وارد باشی اینجا مهم نیست که در کارت ماهر باشی مهم چیز دیگری است...
  • همایون IR ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
   17 2
   آدم میمونه چی بگه
 • امیر A1 ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  33 1
  گزینش یعنی چی واقعا؟ اعتقاد آدما رو با چند تا سوال به چالش میکشید.
 • شهلا A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  30 1
  هر کس هر مشکلی دارد به رساله مراجعه می کند تازه اینها احکام شخصی است به کسی چه مربوطه که فرد چه اعتقادی دارد .
 • بی نام A1 ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  34 2
  اینکار اسمش تفتیش عقاید و برخلاف قانون اساسی و ممنوع است. الکی نگید گزینش.
 • بی نام A1 ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  15 1
  صدا سیما ما چند سال قبل خواستیم برم. آواز دهل از دور شنیدن هست
 • بی نام IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  31 3
  من سال 90 برای مصاحبه کارشناس رسمی رفته بودم و ازم پرسید انتخابات 88 به کی رای دادی؟؟ پرسیدم فرقش چیه؟؟ گفت میخوام پایبندی شما به نظام رو بسنجم بهش گفتم مگه هر 4 نفر رو نظام تایید نکرده و... خلاصه باهاش بحث کردم و منو رد کرد. البته خوشبختانه یه پارتی پیدا کردم و حل شد.
 • بی نام IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
  1 1
  اصل بیست و سوم قانون اساسی: تفتیش عقاید ممنوع است و هیچ‌کس را نمی‌توان به صرف داشتن عقیده‌ای مورد تعرض و موُاخذه قرار دارد.
  • A1 ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
   0 0
   کی انجام می ده ؟