ایسنا نوشت: رییس جمهور ونزوئلا که این هفته مورد حمله چند پهپاد قرار گرفت، بر این باور است که همتای آمریکایی‌اش به کسی اجازه نمی‌دهد که در خاک آمریکا برای قتل سایر رهبران جهان توطئه کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا این هفته در هنگام ایراد سخنرانی خود در یک رژه نظامی مورد حمله قرار گرفت و مسئولان این کشور این اقدام را با هدف قتل او عنوان کردند.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت مادورو اظهار کرد، طی سحنرانی او چندین پهپاد در نزدیکی جایگاه رییس جمهور منفجر شدند و طی این حمله هفت سرباز زخمی شده‌اند اما به رییس جمهور ونزوئلا آسیبی نرسیده است.

مادورو در تلویزیون دولتی ونزوئلا گفت: از دولت آمریکا و دولت جدید کلمبیا می‌خواهم که هر گونه ارتباط با عاملان این حمله را که در فلوریدای آمریکا و کلمبیا به سر می‌برند، افشا کنند. به "حسن نیت" دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و اینکه او اجازه توطئه برای قتل رهبران نظامی و مدنی کشورهایی همچون ونزوئلا را نمی‌دهد، ایمان دارم.

مادورو اندکی پس از این حادثه، نیروهای اپوزیسیون و کلمبیا را برای این اقدام متهم کرد و افزود، برخی از عاملان شرکت‌کننده در این اقدام در آمریکا به سر می‌برند. واشنگتن و بوگوتا این ادعا را تکذیب کرده‌اند.

52311

کد خبر 795377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =