محمدکاظمی نماینده مجلس در روزنامه اعتماد نوشت:جلسه پرحاشیه استیضاح آقای ربیعی در مجلس شورای اسلامی تاسف همگانی را برانگیخت.در حالی که استیضاح‌کنندگان باید تحقیقات وسیعی پیرامون امکانات و محدودیت‌ها و نوع عملکردها می‌کردند و حتی جلسات کمیسیون مربوطه با آقای ربیعی بیشتر از حد معمول برگزار می‌شد، متاسفانه وی اعلام کرد که در این رابطه به کمیسیون دعوت نشده و مذاکراتی نداشته است!

  این مقدمه منفی کار را به جلسه غیرعلنی کشاند ولی باز هم ابهام و تردید مذکور از بین نرفت و یک سوال بزرگ در افکار عمومی باقی ماند که ضرورت تعجیل در طرح استیضاح چه بود؟ جالب و تاسف‌آور اینکه در مذاکرات مجلس از بحث‌های مهم و اساسی فقط کلیاتی مطرح شد و بیشتر وقت مجلس به پرداختن در موارد جزیی گذشت و بدتر اینکه نطق‌ها مکررا به خارج از بندهای مصرح در متن استیضاح کشیده شد و هیات رییسه محترم جلوی این بی‌قانونی آشکار را نگرفت. شخصی شدن برخی ادعاها چنان اوج گرفت که تا حقوق دختر نایب رییس مجلس هم پیش رفت و ما نمایندگان را پیش مردم سر به زیر کرد.

آراستی با نمایش چنین اوضاعی ما نمایندگان چگونه به مردم امید دهیم که مجلس پاسدار حقوق ملت است، آنان چگونه اطمینان حاصل کنند که چشمان تیزبین وکیلان مردم از منافع ملی به امور شخصی تنزل پیدا نمی‌کند؟ من به عنوان یکی از نمایندگان ملت با اینکه در موافقت یا مخالفت استیضاح سخن نگفتم ولی همین‌جا به واسطه آنچه در روز چهارشنبه هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی گذشت از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم. ما در این روز عصاره فضائل ملت نبودیم. اخلاق و کرامت و بزرگ‌منشی و مصالح ملی رعایت نشد و مردم حق دارند ما را استیضاح کنند.

اکنون باید این سوال بزرگ را مطرح کرد که چرا ما به این روز افتاده‌ایم و چرا عده‌ای در ارکان مهم نظام می‌توانند در شرایط حاد هم مناسبات مهم را تحت تاثیر مسائل شخصی و جزیی قرار دهند و از بازتاب آن در افکار عمومی نترسند؟

 

17302

کد خبر 795897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 29
 • بی نام AU ۰۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  17 4
  اتفاقا مردم خیلی خوشحال شدند جلسات استیضاح باید این شکلی باش مردم باید محرم باشند بدونند چه خبر
 • حسین A1 ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  41 0
  خیلی وقته که دیگه به هیچکدومتون امیدی نداریم
 • شهریار نظری A1 ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  9 9
  با سلام خدمت شما عدد 313 رو به خاطر بسپارید با وجود میلیون ها مسلمان فقط 313 نفر
 • بی نام IR ۰۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  22 0
  اگر وزیرراست می گفت که باید نمایندگان توبیخ شوند و اگر وزیر دروغ میگویند باید توبیخ شود . آبرو مجلس آبرو مملکت است ..به راحتی از دست ندهیم .
 • علی IR ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  7 0
  موضوع محرم یا نامحرم بودن مردم نیست. موضوع اینه که ظاهرا برخی از نمایندگان به دلایل شخصی اصرار به استیضاح وزیر داشته اند. مثلا چون فرد معرفی شده از سوی نماینده، مدیر کل فلان استان نشده. عده ای از نمایندگان معتقدند که بر اساس امکانات و شرایط موجود وزیر عملکرد خوبی داشته ولی امان از امیال و هوا و هوس
 • بی نام A1 ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  0 0
  به نظرم هیچ کس حتی اگر لایق هم باشد نباید بیش از چهار سال مدیر یک وزارت خونه یا سازمان باشد.در حال حاضر این بهترین راه برای حفظ ادمها در برابر فساد است.ای کاش یک امار میگرفتن در این باره تا با دادههای اماری مطلب بهتر درک میشد.البته این تا زمانی است که در زمینه سلامت اقتصادی و مبارزه با فساد به رتبه های قابل قبول در دنیا برسیم.