روزنامه روسی ایزوستیا در گزارشی نوشته است: اتحادیه اروپا سند مسدود کننده‌ای را وارد کار کرد که اعلام می‌کند تحریم‌های آمریکا نسبت به ایران در خاک اتحادیه عمل نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یک روزنامه روسی دربارۀ تحریم های آمریکا علیه ایران می نویسد: آمریکا با به کار گرفتن بخش اول تحریم‌های ایران در واقع به همه اروپایی‌ها دستور می‌دهد هر نوع معامله با دلار با شرکای ایرانی را قطع و معامله با ارز ایران و اوراق قرضه آن را متوقف نمایند. فقط به شرکت‌های حوزه انرژی مهلت داده مي‌شود.

اتحادیه اروپا در پاسخ از 7 اوت مقررات مسدود کننده را به کار می‌گیرد که به طرفین بازار اروپایی اجازه می‌دهد تحریم‌های فرامرزی آمریکا را رعایت نکنند. آمریکا حساس‌ترین بخش از تحریم‌های ایران برای بازار جهانی را 4 نوامبر بکار می‌گیرد. خریداران نفت ایران باید تا آن تاریخ از خرید آن منصرف شوند. چین - بزرگترین خریدار نفت ایران - اعلام نمود خرید نفت را افزایش نمی‌دهد ولی از آن منصرف هم نمی‌شود. چین نفت را با ارز خود خریداری می‌کند. هند در جستجوی راهی برای پرداخت قیمت نفت خریداری شده است.

تحریم ایران

در همین حال اتحادیه اروپا سند مسدود کننده‌ای را وارد کار کرد که اعلام می‌کند تحریم‌های آمریکا نسبت به ایران در خاک اتحادیه عمل نمی‌کند. سند مقرر می‌دارد شرکت‌های اروپایی نباید محدودیت‌های آمریکایی را رعایت و هر تصمیم دادگاه‌های خارجی بر اساس این تحریم‌ها را اجرا کنند. نماینده اتحادیه اعلام نمود این سند از شرکت‌های اروپایی در حال تجارت با ایران در برابر تحریم‌های فرامرزی ایالات متحده دفاع می‌کند. فدریکو موگرینی رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا بنوبه خود اعلام نمود بروکسل از تصمیم شرکت‌های اروپایی در مورد توسعه روابط تجاری با ایران استقبال می‌کند.

5252

کد خبر 796155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  5
  والله اروپا داره خیلی مردونگی میکنه. کی تو این اوضاع احوال طرف ایرانو می گیره. چه خوش شانس بودیم که این ترامپ دیوونه رییس جمهور شد. اگر کلینتون میشد بصورت نرم سرمونو گوش تا گوش می برید
  • بی نام A1 ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   2
   نه اين يك نوع سياسته كه مارو در برجام نگه دارند و دست و پا خطا نكنيم تا بطور كامل فلج بشيم و مطمينا تا شش ماه اينده لول ميزنه بيكار و گرسنه و بي خانمان داخل كوچه پس كوچه ها
 • بی نام A1 ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  5
  چین داره منابع این کشور رو مفت و مجانی خالی میکنه و میبره از نفت گرفته تا ماهی صیادان جنوب .ای خدا