نخستین فرمانده نیرو دریایی سپاه گفت: بعید می‌دانم آمریکایی‌ها در وضعیت فعلی به‌دنبال جنگ نظامی باشند چون با شروع جنگ، معضلات جهان اضافه می‌شود و خاورمیانه آتش می‌گیرد. ضمن آنکه آمریکایی‌ها در تحلیل‌شان می گویند «ما بدون جنگ نظامی و با تحریم می‌توانیم اقتصاد ایران را به بن‌بست برسانیم و نتایج مطلوب خود را به دست بیاوریم».

به گزارش خبرآنلاین، سردار حسین علایی میهمان کافه خبر خبرآنلاین بود. بخش هایی از گفتگو با او را در ادامه بخوانید.

به طور مشخص باید چه کار کرد؟
همان روز که ترامپ اعلام کرد آماده مذاکره است ما می توانستیم بگوییم «ما نیز برای مذاکره منعی نداریم اما لازم است که دولت آمریکا بگوید اگر با هم مذاکره کردیم و به نتیجه رسیدیم چه تضمینی است که دوباره دولت ترامپ یا رئیس جمهور بعدی آمریکا توافق را به هم نزند». همانطور که ترامپ توافقات دوران اوباما را بهم زد.

به نظر شما ژست ترامپ، مثل کسی است که می خواهد جنگ را به ما تحمیل کند؟
بعید می دانم آمریکایی ها در وضعیت فعلی بدنبال جنگ نظامی باشند چون با شروع جنگ، معضلات جهان اضافه می شود و خاورمیانه آتش می گیرد. ضمن آنکه آمریکایی ها در تحلیل شان می گویند «ما بدون جنگ نظامی و با تحریم می توانیم اقتصاد ایران را به بن بست برسانیم و نتایج مطلوب خود را به دست بیاوریم» بنابراین آمریکایی ها می خواهند مردم ایران از لحاظ روانی احساس کنند که حکومت شان در اداره کشور کارآمدی لازم را ندارد. این مسئله بیشترین بهره را برای آمریکا نسبت به جنگ نظامی حاصل می کند.

آیا موفق شدند؟
نمی شود گفت موفق شدند اما نمی توان هم گفت آنها با فشارهایی که آورده اند و می آورند به هیچ نتیجه ای نرسیده اند.

مشروح گفتگو با سردارعلایی را اینجا بخوانید.

29214

کد خبر 796253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =