۰ نفر
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۱
رونمایی از باشگاه خبرنگاران طلایی

اقتصاد بر خط نوشت : به مناسبت روز خبرنگار جمعی از خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات کشور در راستای حمایت از کالای ایرانی از گروه صنعتی و پژوهشی زر بازدید کردند. همچنین در این مراسم از باشگاه خبرنگاران طلایی گروه زر رونمایی شد که هدف از راه اندازی آن ایجاد بستر مناسب جهت ارتباط دائمی و مستمر صنعت با رسانه ها می باشد.

در حاشیه این مراسم که به منظور نکوداشت مقام خبرنگار برگزار شده بود خبرنگاران با مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفتگو کردند.

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر در اين ديدار ضمن تبریک روز خبرنگار اظهارکرد: موفقیت های این مجموعه ناشی از همدلی عرصه تولید و قلم و تفکر و کلام نافذ خبرنگاران است و ما از ایده و فکرهای نو استقبال می کنیم و ان را به کار می بندیم .

محسن امینی افزود: از اینکه خبرنگاران در کنار تولید هستند و زحمات عرصه تولید را به جامعه معرفی می کنند جای بسی تشکر دارد.

وی گفت: این پالایشگاه تأسیساتی دانش‌بنیان داشته و جزو اولین‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌ست که در آن ذرت فرآوری و به قند مایع های فروکتوز تبدیل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و محصول آن در داخل و خارج مصرف‌کننده دارد و امروز کشورهای زیادی متقاضی خرید این محصول هستند.

امینی اظهار داشت: پالایشگاه غلات کشور بعنوان يکي از واحدهاي صنعتي ايران، با اتکا به مزیت تأمین، تولید و توزیع در حال حاضر می تواند با فرآوری روزانه هزاران تن غلات موجود در سیلوهای بنادر خود خوراک اولیه دهها واحد زیر دستی کنونی و آتی خود را پالایش و فرآهم آورد.

محسن امینی گفت: گروه صنعتی وپژوهشی زر کار خود را از زرماکارون و آردزر آغاز کرد اما در سال۱۳۹۵ با کلید خوردن مگاپروژه دانش بنیان غلات زر (زرفروکتوز) با حضور رییس جمهور وارد مرحله جدیدی از فعالیت های تولیدی شد و مهمترین نقطه قوت این مجموعه سیستم لجستیک و اتصال آن به شبکه ریلی سراسری بوده که قادر است ضمن کاهش قیمت تمام شده، سرعت انتقال و ورود به بازارهای صادراتی را برای محصولات آن فراهم کند.

امینی گفت: درحال حاضر این پالایشگاه با وجود تحریم‌ها و شرایط سخت به وجود آمده، شتاب بیشتری در توسعه گرفته و در گذار از تحریم‌های ظالمانه بیگانگان، ساخت و ایجاد کارخانه بزرگ زرکام را شتاب داده است که هدف از توسعه این مجموعه و راه اندازی بخش کانفکشنری توسعه پایدار و ارزآوری و تأمین زنجیره غذایی کشور می باشد و زر برای اعتلای کشور ایران عزیز از پای نمی نشیند و با همه سختی ها در سنگر صنعت تلاش خواهد کرد.

وی گفت: امروز هم با این شرایط سخت باز هم با گام های استوار و حمایت مسئولین و قوای سه گانه می تواند از این بحران عبور و شاهد شکوفایی بزرگتر در اعتلای صنعت کشور باشد و قدم های مثبتی بردارد.

مدیرعامل و عضو هیات مدیره هلدینگ زر با اشاره به تحریم ها و مشکلات آن برای خبرنگاران گفت: رسانه ها در این شرایط به سختی و با زیان کار می کنند و باید بخش خصوصی از آنها حمایت نماید همانگونه که آنها با معرفی واحدهای تولیدی وصنعتی از تولید ملی حمایت می کنند.

وی در ارتباط با تحریمهای اعمال شده از سوی ترامپ اظهار داشت: ما در گذشته نیز تحریمهای خارجی را داشتیم ولی تولید تعطیل نشد و الان هم مانعی نخواهد بود و تنها تحریم داخلی نگران کننده است و اگر مسائل داخلی حل شود و همه دست در دست هم داده و از تولید داخلی حمایت کنند این بار نیز بر تحریم ها غلبه خواهیم کرد و بیشتر از گذشته تولید را ادامه خواهیم داد.

امینی افزود: ما در ماکارونی هیچ افزایش قیمتی را نداشتیم و امروز این محصول ارزان ترین غذای سفره مردم کشورمان است و ما به آن افتخار میکنیم .

وی افزود: با تمام مشکلات ما اجرای طرح های تولیدی خودمان را متوقف نمی کنیم در ساخت کارخانه کانفکشنری از پیشرفت خوبی برخورداریم.

وی به نابسامانی اقتصادی و مشکلات ارزی اشاره کرد و گفت: این بازار باید با همت قوای سه گانه درست شود تا ما بتوانیم به تولید و اشتغال بپردازیم و از این ره آورد مردم احساس آرامش کنند.

وی در خاتمه گفت: اگر پول و سرمایه کشور در اختیار تولید باشد علاوه بر شکوفایی شاهد رونق اقتصادی ایران خواهیم بود.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خبرنگاران از دکتر محمود مختاریان به عنوان پیشکسوت عرصه ارتباطات تجلیل به عمل آمد.

 

46

کد خبر 796524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =