۰ نفر
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
کشف ۱۸۰ کیلوگرم گیاه دارویی در جیرفت

ایرنانوشت: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: یک محموله قاچاق شامل 180 کیلوگرم ریشه شیرین‌بیان قاچاق در جیرفت توسط ماموران یگان حفاظت این اداره کل کشف و ضبط شد.

محمدحسن کردستانی  افزود: این محموله قاچاق به ارزش سه میلیون و 600 هزار ریال در حوزه استحفاظی بخش مرکزی شهرستان جیرفت کشف شد.

وی تصریح کرد: محموله قاچاق در حال بارگیری بود که توسط ماموران یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی جیرفت توقیف و سپس به این اداره کل منتقل شد.

گیاه داروئی

کردستانی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شد، اظهار داشت: در راستای سیاست‌های سازمانی و وظایف قانونی با متخلفان عرصه‌های منابع طبیعی قاطعانه برخورد می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: برداشت و حمل هرگونه گیاه دارویی و چوب درختان جنگلی بدون اخذ مجوز از منابع طبیعی ممنوع بوده که بر اساس مواد یک تا سه قانون قاچاق اموال موضوع عایدات دولت، قاچاق کالا محسوب شده و علاوه بر ضبط مال، مجرم به پرداخت جزای نقدی و حبس جنحه‌ای محکوم می‌شود.

وی افزود: مردم اخبار مربوط به آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، چوب و زغال را با شماره تماس 1504 کد امداد جنگل و مرتع فرماندهی یگان حفاظت اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن علاوه بر حفاظت از عرصه‌های ملی با متخلفان برابر قانون برخورد شود.

46

کد خبر 796900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =