مهر نوشت:‌عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان مجلس با بیان اینکه اسم حزب جدید که تشکیل می‌دهیم قطعا «رهروان» نخواهد بود، گفت: یکی دو بار با آقای لاریجانی در خصوص این حزب جلسه‌ داشتیم.

بهروز نعمتی نایب رئیس فراکسیون مستقلان مجلس  با اشاره به تشکیل نشست مجمع عمومی حزب جدیدی که با حضور جمعی از چهره‌های سیاسی فردا (پنجشنبه) برگزار خواهد شد، اظهار داشت: در جلسه مجمع عمومی دقیقاً مشخص خواهد شد که چه اتفاقی برای این حزب از جمله برای نام آن می‌افتد.

وی با بیان اینکه ۲۱ نفر برای شورای مرکزی حزب انتخاب خواهند شد، تصریح کرد: در این ۲۱ نفر از بانوان، جوانان و اقلیت‌های مذهبی نیز استفاده خواهد شد.

حضور اعضای «ستاد اصولگرایان حامی روحانی» در شورای مرکزی حزب/ اسم حزب قطعا «رهروان» نیست

نعمتی در پاسخ به این سؤال که چه کسانی برای حضور در جمع ۲۱ نفره شورای مرکزی حزب جدید مطرح هستند، گفت: افراد بسیاری مطرح هستند که فردا مشخص می‌شود؛ از جمله اعضای ستاد اصولگرایان حامی آقای روحانی نیز چهره‌های بسیاری مد نظر هستند.

نعمتی در پاسخ به این سؤال که اسم این حزب چه خواهد بود و آیا انتخاب عنوان «رهروان» برای آن نهایی شده یا خیر، عنوان کرد: اسم مشخص نیست و قطعاً «رهروان» هم نخواهد بود.

سرانجام حضور لاریجانی و کاظم جلالی

وی در پاسخ به این سؤال که اگر افرادی مانند علی لاریجانی و کاظم جلالی (رئیس فراکسیون مستقلان مجلس) در حزب جدید حضور نیابند، آیا به معنی عدم فعالیت حزب خواهد بود یا خیر، خاطرنشان کرد: در آستانه انتخابات مجلس دهم بالغ بر ۱۰ جلسه با حضور جمعی از دوستان با آقای جلالی صحبت کردیم و خود ایشان هم ریاست جلسات را بر عهده داشت و جالب است که خود وی تأکید کرد که افرادی مانند آقای جواد هروی و ایرج عبدی به سمت تشکیل اساسنامه بروند اما چون این موضوع با مقطع انتخابات همزمان شد، ایشان گفت که فعلاً دست نگه دارید که تصور نشود این حزب برای انتخابات مجلس است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان مجلس ادامه داد: بعد از آن هم خودم چند جلسه با آقای جلالی تشکیل دادم و با هم بحث کردیم حالا اینکه ایشان اخیراً گفته تمایلی برای حضور در هیچ حزبی ندارد، نمی‌دانم علتش چیست؛ ممکن است ایشان توجیهاتی داشته باشد ولی فکر می‌کنم اگر قرار است کار درستی در این کشور انجام شود و پاسخگویی هم وجود داشته باشد، باید یک حزب فراگیر تشکیل شود.

نعمتی تصریح کرد: یکی دو بار هم با آقای لاریجانی در خصوص این حزب جلسه‌ای داشتیم اما ایشان تاکنون جواب صریحی نداده است.

با جریان فتنه و انحراف زاویه خواهیم داشت

وی در ادامه و در پاسخ به این سؤال که خط قرمز این حزب در بهره‌گیری از چهره‌ها و گروه‌های مختلف سیاسی چیست، اظهار داشت: اصلی‌ترین مسئله این است که همه احزاب از جمله این حزب در چارچوب خط قرمزهای نظام و قانون اساسی حرکت کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس در همین رابطه ادامه داد: در حال حاضر برخی ارکان قانون اساسی نیازمند بازنگری هستند؛ از جمله در سازوکار فعالیت احزاب و مشارکت مردم باید این مسائل به طور شفاف در قانون اساسی دیده شود و از مدیریت جزیره‌ای نیز به سمت مدیریت واحد حرکت کنیم.

نعمتی در پاسخ به این سؤال که موضع این حزب نسبت به جریان فتنه و انحراف چه خواهد بود، تصریح کرد: اساساً انگیزه و هدف اصلی تشکیل این حزب، پرهیز از افراط و تفریط بوده و قطعاً با این جریانات زاویه خواهیم داشت.

حزب جدید هیچ زیرمیزی نخواهد داشت/ در قالب مجامع حزب، به مردم پاسخگو خواهیم بود

وی در خصوص سازوکار پاسخگویی حزب جدید به مردم نیز گفت: در قالب مجامعی که برگزار خواهد شد و برنامه‌هایی که به مردم ارائه می‌شود، تلاش خواهیم کرد تا به مردم پاسخگو باشیم و قطعاً این حزب هیچ‌چیز زیرمیزی و غیرشفافی نخواهد داشت.

 

29215

کد خبر 797127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =