باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ظهرابی گفت: هیچ کمبودی در رابطه با نگهداری و درمان یوز آسیب دیده نخاعی در پارک پردیسان نداشتیم و این حیوان به صورت شبانه روزی تحت مراقبت بود.

حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با مرگ یوز آسیب دیده نخاعی اظهار کرد: یوزپلنگی که در سمنان آسیب نخاعی دیده بود، تحت مراقبت های ویژه پزشکی بود و برای حفاظت از این یوز تمام اقدامات از جمله جراحی توسط متخصصان حیات وحش انجام شد.

وی افزود: متاسفانه با توجه به اقدامات مفید بر روی این گونه، این حیوان تلف شد و بعد از کالبد شکافی علت مرگ حیوان روشن خواهد شد.

ظهرابی گفت: بر اساس تصمیم چندین دامپزشک متخصص که جلساتی با آن ها داشتیم، مقرر شد که این یوز جراحی شود. بعد از جراحی تمام امکانات برای نگهداری یوز فراهم شده بود و کار مراقبت از این یوز توسط چندین دامپزشک مستقر در پارک پردیسان صورت می گرفت.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: حیوان از همان روز اول آسیب دیدگی در رابطه با دفع ادرار و مدفوع مشکل داشت اما دامپزشکان برای مراقبت از این حیوان تمام تلاش خود را انجام دادند.

وی افزود: مدیر کل حیات وحش سازمان محیط زیست که خود دامپزشک هستند به طور مرتب در کنار یوز پلنگ بودند و این حیوان کاملا تحت نظارت وی بود.

ظهرابی گفت: امیدوارم برخی موضوعات مطرح شده در روزهای اخیر باعث نشود که زحمات همکاران ما را زیر سوال نرود.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: همانطور که گفتم، هیچ کمبودی در رابطه با نگهداری و درمان یوز در پارک پردیسان نداشتیم و این حیوان به صورت شبانه روزی تحت مراقبت بود و لحظه ای از او غافل نبودیم. حتی بعد از قطع شدن تنفس این گونه جانوری دامپزشکان بلافاصله اطلاع پیدا کردند.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 797548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =