مهر نوشت:نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: گزارش قرائت شده در خصوص مدیران و مسئولان دوتابعیتی از جهت آمار ناقص است.

در جلسه علنی امروز مجلس و پس از قرائت گزارش نهایی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص تحقیق و تفحص از افراد دوتابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مدیران و مقامات کشور، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در تذکری اظهارداشت: در گزارش کمیسیون امنیت ملی نکات خوبی آمده است اما اطلاعات آن در خصوص آمار افراد دوتابعیتی ناقص است.

وی همچنین با اشاره به اظهارات هفته گذشته رهبر معظم انقلاب در خصوص برجام، گفت: آقا هفته گذشته با صراحت فرمودند که در برجام از برخی خطوط قرمز عبور شد؛ لطفا با صراحت بگویید تا معلوم شود کدام خطوط قرمز نقض شده و الزامات رهبر معظم انقلاب برای اجرای برجام در کدام موارد اجرا نشده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در پاسخ به تذکر این نماینده در خصوص تحقیق و تفحص از دوتابعیتی ها گفت: تا جایی که من می فهمم مقصود این تفحص آن بوده است که خلاءهای قانونی مکشوف شود که این کار صورت گرفته و پیشنهاداتی ارائه شده است.

وی افزود: در رابطه با افراد و مصادیق نیز وزارت اطلاعات نامه نوشته و گفته است که از میان افرادی که در حکومت هستند، مورد این چنینی نداریم، ولی در بخش خصوصی افرادی هستند که فهرست آن را به من داده اند و من هم برای کمیسیون امنیت ملی فرستاده ام؛ کمیسیون هم باید شما را در جریان بگذارد.

 

29215

 

کد خبر 798088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =