روزنامه جوان با انتقاد از بی‌تفاوتی برخی رسانه‌ها به نامه اخیر قالیباف به سران سه قوه نوشت: اعضای ستاد مشترک دولت-اصلاح‌طلبان و رسانه‌های آن‌ها در حالی به موضع‌گیری و بی‌تفاوتی علیه نامه قالیباف می‌پردازند که خود بهتر از همه می‌دانند تجربه پیشرفت معجزه‌آسای تهران در ۱۲ سال شهرداری قالیباف، غیرقابل‌انکار است و آن‌ها هم بدون قالیباف یا کسی شبیه به او توانایی تکرار چنین کارنامه‌ای در عرصه‌های مختلف را ندارند.

آن‌ها همچنین به روشنی می‌دانند که هرکس (نه لزوماً قالیباف) با تفکر جهادی بر سکانداری امور قرار بگیرد، همین مشکلات روزمره فعلی نیز تمام خواهند شد و فضای روانی کشور از تنش دور می‌شود، اما اینکه چرا این دو اصل واضح که قید «انتفاع مردم» نیز در آن محرز و مشخص است، نزد دولت و اصلاح‌طلبان به مسلخ برده و فدای مخالفت‌های آن‌ها با موجودیتی به نام «محمدباقر قالیباف» می‌شود، جای سؤال و تأمل دارد.

کاریکاتور محمد باقر قالیباف

این در حالی است که برخی تحلیلگران معتقدند علت این مخالفت برخی چهره‌های خاص با کسی مثل قالیباف آن است که اگر تفکر مدیریت جهادی بر دولت حاکم شود، دیگر هیچ جایی برای سیاست‌بازی و فراهم آوردن بهانه‌هایی برای صحبت کردن از «فردای براندازی» وجود نخواهد داشت، چون عمده مشکلات کشور با مدیریت جهادی رفع می‌شود. از طرفی آن‌ها بهانه دمیدن در بوق مذاکره با امریکا را هم در صورت حل مشکلات کشور از دست خواهند داد.

17302

کد خبر 798326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =