کسب اولین مدال سابر انفرادی ایران پس از ۴۴ سال

علی پاکدامن با قبول شکست برابر شمشیربازی از کره جنوبی در مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی به مدال برنز رسید.

به گزارش ایسنا؛ در دومین روز از رقابت های شمشیربازی بازی هایی آسیای ۲۰۱۸ اندونزی امروز(دوشنبه) رقابت های اسلحه سابر مردان و فلوره زنان آغاز شد. برای تیم‌ ملی شمشیربازی ایران که در روز دوم تنها در بخش انفرادی اسلحه سابر نماینده داشت، مجتبی عابدینی و علی پاکدامن به روی پیست رفتند که در آغاز مرحله یک چهارم نهایی مجتبی عابدینی با شکست برابر سابریست نام‌آشنای کره جنوبی از صعود به نیمه نهایی بازماند و علی پاکدامن هم با شکست نزدیک ۱۵ بر ۱۴ برابر دیگ سابریست کره‌ای از صعود به دیدار پایانی بازماند و به مدال برنز بازی‌های آسیایی بسنده کرد. این اولین مدال سابر انفرادی ایران در بازیهای آسیایی پس از ۴۴ سال بود. ایران از بازیهای آسیایی 1974 تهران تاکنون موفق به کسب مدال در سابر انفرادی نشده بود.

علی پاکدامن که در دور گروهی بسیار مقتدرانه ظاهر شد، توانست در پنج دیدار متوالی به ترتیب برابر حریفانی از ژاپن، ویتنام، هنگ کنگ، قطر و اندونزی به پیروزی برسد و به جمع سی و دو سابریست برتر آسیا راه یابد. پاکدامن در نخستین دیدارش در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل چونگ لام از هنگ کنگ با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ پیروز شد و به جمع هشت نفر پایانی صعود کرد. او برای راه یابی به مرحله نیمه نهایی به مصاف آن وو از ویتنام رفت و توانست با پیروزی ۱۵ بر ۱۱ در این بازی به جمع چهار سابریست برتر راه یافت.

اما علی پاکدامن در دیدار نیمه نهایی رو در روی اوه سانگوک از کره جنوبی قرار گرفت ودر حالی که به دنبال انتقام شکست قهرمانی آسیا برابر این حرف بود در نهایت با نتیجه نزدیک ۱۵ بر ۱۴ مغلوب شد و از صعود به فینال بازماند و به مدال برنز بازی‌های آسیایی دست یافت.

به این ترتیب در دیدار پایانی اسلحه سابر بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی شاهد رقابتی تمام کره‌ای بین گوبونگیل و اوه سانگوک از کره جنوبی خواهیم بود تا همچنان کره جنوبی قدرتش در اسلحه سابر را را بر دیگر رقبا دیکته کند.

مجتبی عابدینی هم که با ‌کسب دو پیروزی برابر نمایندگان قطر و مالزی و سه شکست برابر ویتنام، هنگ کنگ و چین راهی جدول اصلی سی دو نفره شده بود در اولین دیدارش در جدول اصلی توانست برابر یینگ مینگ ژو از چین با نتیجه ۱۵ بر ۶ به پیروزی برسد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد باید در این‌ مرحله و در دیداری دشوار به مصاف گو بونگیل قهرمان المپیک ریو از کره جنوبی رفت و از راهیابی به جمع جهار سابریست برتر بازماند تا دستش از کسب مدال کوتاه بماند.
43 43

 

کد خبر 798550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =