تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جمع اعضای شورای اسلامی استان فارس اظهار داشت: سالانه بیش از 50 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پیش‌بینی‌شده اما در توزیع اعتبارات استان‌ها اولویت‌بندی مناسبی انجام‌نشده است.

محمدرضا رضایی نماینده مردم شهرستان جهرم خاطرنشان کرد: به دلیل پرداخت نشدن به‌موقع بودجه کیفیت طرح‌های عمرانی کاهش‌یافته و نیز هزار و 300 شهرداری در حال ورشکستگی هستند.

وی تصریح کرد: بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان درآمد شهرداری‌ها در هدفمندی یارانه‌ها تعریف‌شده ودراین راستا نمایندگان مجلس در تلاش هستند این مقدار هزینه را از دولت گرفته و به شهرداری‌ها تزریق کنند.

رضایی بیان داشت: بیش از 60 درصد درآمد شهرداری‌ها وابسته به پروانه ساختمانی است و با اجرای لایحه مهم درآمد پایدار شهرداری ونیز مدیریت واحد شهری به شهرداری‌ها کمک کرده تا به حیات خود ادامه دهند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سالانه باید 900 هزار واحد مسکونی احداث شود که در شرایط کنونی این میزان به 400 هزار واحد رسیده است، گفت: افزایش قیمت مسکن در تهران 60 و 70 درصد و در شیراز به 40 درصد رسیده است.

وی از وجود بیش از 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور خبر داد و افزود: برای مقابله با این معضل، دولت نتوانسته قانون مالیات بر خانه‌های خالی را اجرایی کند و درنتیجه به شهرداری‌ها محول شده تا از طریق عوارض بتواند این طرح را عملیاتی کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در چهارماهه نخست سال جاری از سوی سازمان برنامه‌وبودجه فعالیت‌های مناسبی انجام و مقرر شد از طریق اسناد رسمی و اوراق مشارکت مبلغ 30 هزار میلیارد تومان متناسب با نیاز‌های استان برای اجرای طرح‌های عمرانی اختصاص یابد.

اسکان بیش از 19 میلیون نفر در بافت‌های فرسوده

رضایی اظهار داشت: بیش از 19 میلیون نفر در 140 هزار هکتار بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و نیز بافت‌های جدیدی که در حال احداث است به دلیل کیفیت پائین مصالح در زمان کوتاهی تبدیل به بافت‌های فرسوده شده و درنتیجه به حوزه ساخت‌وساز آسیب جدی وارد می‌کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش دلار قدرت خرید مردم را به یک‌سوم کاهش داده و این معضل مشکل بسیاری را در حوزه اقتصادی و برنامه کلان کشور به وجود آورده و برای برطرف کردن آن نیاز به عزم ملی است.

1717

کد خبر 798556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
    1 2
    فشارروی سازندگان مسکن ودارندگان مسکن رابیشترکنندتاسرمایه هابسمت خریددلار وطلابرودوساعت بساعت ارزش پول پائین بیاید وقیمتها بالاتر وبالاتررودوپدرمردم رادربیاورد،اگرمسکن گران شودقیمت ارزاق تغیری نمیکندبیکاری بیشترنمیشود فقر بیشتر نمیشودو......بیشترنمی شود،دارو گرانترونایابتر نمیشودولی اگردلارگران شودهمه چیز گران وگرانتر میشود،حالا باسیاستهای دانسته، خدای ناخواسته ویاندانسته که خداوندآگاهی شان دهدمرتب به مسکن یعنی تنها مُسَکن بیکاری وشتاب رفتن سرمایه ها بسمت خریددلارحمله میکنند که بدرابدترکنند،اینهمه خانه خالی هست یعنی واقعامردم درکنارخیابان زندگی نمیکنندوبیشترازنیازخانه هست چکاردارید که با اهرمهای مختلف پدرآنکه خانه داردرادربیاوریدولی آنکه پولش رادلارکرده تشویق میکنید؟