۰ نفر
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
تحریم نفتی ایران قیمت نفت را بالا برد

مهر به نقل از رویترز گزارش داد: قیمت نفت با ۲ درصد جهش به بالای ۷۴ دلار رسیدبا افت ذخایر نفت خام آمریکا و تداوم نگرانی‌ها در مورد چشم انداز صادرات نفت ایران تحت فشار تحریم، قیمت نفت به بالاترین میزان ۲ هفته‌ای خود رسید و از ۷۴ دلار فراتر رفت.

درحالی‌که یک گزارش صنعتی نشان داد میزان ذخایر نفت خام آمریکا افت کرده است و با نگرانی از محدود شدن عرضه نفت در جهان با نزدیک شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، قیمت نفت به بالاترین میزان ۲ هفته‌ای خود رسید و از ۷۴ دلار فراتر رفت.

موسسه سوخت آمریکا اعلام کرد که هفته گذشته میزان ذخایر نفت خام تجاری آمریکا ۵.۲ میلیون بشکه افت کرده است، که این ۳ برابر مقداری است که تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند. داده‌های رسمی دولتی ساعت ۱۸:۰۰ به وقت تهران اعلام خواهد شد.

نفت

تحلیل‌گر کامرزبانک، کارستن فریسچ، گفت: داده‌های موسسه سوخت آمریکا (ای‌پی‌آی) پس از بسته شدن معاملات دیروز انجام شده است و بنابراین ممکن است داده‌های رسمی عصر امروز نشان‌دهنده کاهش بیشتری هم باشد.

قیمت پیش‌خرید نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی نفت خام جهان، تا ساعت ۱۷:۵۵ به وقت تهران، ۱.۵۲ دلار یا ۲ درصد جهش کرد و به ۷۴.۱۵ دلار رسید. این شاخص در معاملات امروز تا ۷۴.۱۹ دلار هم بالا رفت که بالاترین قیمت آن از ۸ آگوست تا کنون است.

قیمت نفت خام آمریکا هم با بیش از ۲ درصد یا ۱.۵۲ دلار جهش به هر بشکه ۶۷.۲۲ دلار رسید.

قیمت نفت همچنین با دلار ضعیف هم تقویت شد. دلار امروز در واکنش به انتقادات ترامپ که گفته بود ما در مورد افزایش نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو خرسند نیستیم، افت کرد.

دلار ضعیف به معنای ارزان‌تر در آمدن قیمت نفت برای خریدارانی است که از سایر ارزها استفاده ‌می‌کنند.

گرگ مک‌کنا، استراتژیست ارشد بازار در شرکت کارگزاری اکسی‌ترید، می‌گوید: مساله ایران همچنان بر ذهن تاجران تاثیر می‌گذارد.

چشم‌انداز افت تولیدات ایران به علت تحریم‌های آمریکا هم از سوی دیگر قیمت‌ها را تقویت می‌کند.

 

223223

کد خبر 799008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =