تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با شکست برابر تیم قدرتمند کره جنوبی به مدال نقره تیمی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی دست یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه رقابت‌های شمشیربازی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی امروز (پنج‌شنبه) رقابت‌های اسلحه سابر در بخش تیمی انجام شد که تیم ملی ایران با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد رهبری در فینال رو در روی تیم قدرتمند کره جنوبی قرار گرفت و در پایان با نتیجه ۴۵ بر ۳۲ از قهرمان جهان شکست خورد و به مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی بسنده کرد.

شمشیربازان اسلحه سابر ایران پس از پیروزی ۴۵ بر ۲۱ برابر اندونزی در نخستین دیدارشان در دور حذفی و قطعی کردن مدال برنز، موفق شدند در مرحله نیمه نهایی هم برابر تیم چین با نتیجه ۴۵ بر ۴۳ به پیروزی برسند و به فینال بازی‌های آسیایی صعود کنند. در این مسابقه در حالی که ایران ۴۰ بر ۳۵ عقب بود، پاکدامن وارد پیست شد و با عملکردی درخشان، تیم سابر ایران را به برتری ۴۵ بر ۴۳ رساند و یک تنه بازی را برای ایران درآورد اما در دیدار پایانی از همان ابتدا سابریست‌های عنوان‌ دار کره‌ای مسلط‌تر کار کردند و با اختلافی که ایجاد کردند موفق شدند در نهایت ۴۵ بر ۳۲ به برتری برسند تا باز هم دست سابریست‌های ایران از کسب مدال طلا کوتاه بماند.

با این باخت حسرت سابریست‌های ایران برای کسب مدال طلای تیمی ۲۰ ساله شد.

به این ترتیب شمشیربازی ایران با کسب یک مدال نقره اسلحه سابر در بخش تیمی و یک مدال برنز علی پاکدامن در بخش انفرادی اسلحه سابر به کارش در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی پایان داد.

 

256 41

 

کد خبر 799159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =