ایسنا نوشت: در پی انتشار پیام صوتی جدید از رهبر داعش، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش تأکید کرد که ابوبکر بغدادی دیگر هیچ تأثیری بر داعش ندارد و غیرفعال شده است.

به گزارش روزنامه رأی الیوم، شان راین، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش در گفتگو با خبرنگاران گفت: ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش اکنون بی‌فایده و غیرفعال شده است برای همین ما هیچ توجهی به اظهاراتی که از سوی رهبران داعش منتشر می‌شود نداریم.

داعش به تازگی یک فایل صوتی که تاریخ مشخصی ندارد را منتشر کرده که گفته می‌شود متعلق به ابوبکر البغدادی است. در این فایل صوتی که موسسه تبلیغاتی الفرقان وابسته به داعش آن را منتشر کرد، ابوبکر البغدادی،سرکرده گروه تروریستی داعش هواداران خود را به پایداری و ادامه فعالیت‌شان فرا می‌خواند.

آخرین فایل صورتی منسوب به ابوبکر بغدادی به سپتامبر ۲۰۱۷ برمی‌گردد. مسئولان عراقی معتقدند که ابوبکر بغدادی که شایعاتی درباره کشته شدنش وجود دارد در سوریه و در نزدیکی مرزهای عراق موجود است.

راین گفت: ما معتقدیم که بغدادی دیگر تأثیری بر داعش ندارد و ما بر شکست آخرین گروه از داعش متمرکز می‌شویم.

وی گفت: ما مأموریتی داریم و آن شکست داعش در وادی الفرات است. ائتلاف و نیروهای سوریه دموکراتیک برنامه‌های مناسب را برای جنگ آخر چیده‌اند. داعش از آخرین نیروهایش استفاده می‌کند و برای همین مقاومت سختی نشان می‌دهند و می‌خواهند حملات نمایشی انجام دهند آن هم در زمانی که تقریبا از نظر نظامی شکست خورده‌اند به جز در منطقه‌ای که ما در آستانه ورود به آن هستیم.

وی گفت: شکست داعش زمان می‌برد چراکه این گروه تروریستی صدها بمب را کار گذاشته و همین مسئله مانع پیشروی سریع می‌شود. از جمله اولویت‌ها آماده کردن نیروها و تضمین خروج غیرنظامیان است.

52311

کد خبر 799275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام RO ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
    2 1
    به نقل از خود هیلاری کلینتون وهمین ترامپ که مصاحبه هاشون در نت موجوده داعش رو خود دولت اوباما به وجود آورد و سازمان دهی کرد و عین انگل های قبلی که به وجوددآورده بود مثل صدام و القاعده روزی گریبان خودش رو گرفت و مکروا و مکر الله