۰ نفر
۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۹

طرح منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و در شورای نگهبان هم تائید شد اما سوال اینجاست که آیا باز قرار است فرزندان مدیران جای والدین خود بنشینند؟ علی مطهری احتمال استفاده از رانت را رد نمی‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، بعد از تصویب طرح منع به کارگیری بازنشستگان و تائید آن از سوی شورای نگهبان اما و اگرها آغاز شد؛ موضوع هم مشخص بود یکی بحث استثناهای این طرح بود که اتفاقا فقها و حقوقدانان شورای نگهبان را مستثنی می کرد و نکته دوم که شاید اهمیت آن بیشتر از همه بود بحث مدیرانی است که در آینده می خواهند به جای بازنشستگان سکان مدیریت آن نهاد یا آن پست را بگیرند. سوال ساده است چه کسانی قرار است جایگزین بازنشستگان شوند؟ آیا باردیگر باید شاهد استفاده رانت پدران و مادران مدیر به سود عافیت فرزندانشان باشیم؟

این موضوعات را با علی مطهری نماینده مردم تهران و نائب رئیس مجلس درمیان گذاشتیم او ابتدا درباره استثناهای طرح به خبرآنلاین گفت: تنها شورای نگهبان نیست که مشمول این استثناها شده است و خیلی از افراد دیگر هم هستند اما موضوع چیزی شبیه به هیات علمی دانشگاه ها است. در دانشگاه ها اساتید می توانند بعد از بازنشستگی هم به تدریس بپردازند چراکه دانشجویان بتوانند از مهارت و علم انها استفاده کنند لذا وقتی پای تجربه و تخصص درمیان است این استثنائات مشکل نیستند.

او درپاسخ به این سوال که با اجرا شدن این طرح قرار است چه افرادی جایگزین مدیران قبلی شوند گفت: قطعا باید افرادی بر سر آن پست ها قرار بگیرند که شایستگی لازم را دارند و می توانند به خوبی از عهده کار برآیند.

علی مطهری

مطهری در پاسخ به این سوال که چه مکانیزمی برای جلوگیری از ارجحیت رابطه بر ضابطه وجود دارد گفت: به هر صورت بر اساس ملاک‌های موجود صلاحیت افراد مورد سنجش قرار می‌گیرد و آن شخصی که اصلح است باید جایگزین مدیر قبلی شود.

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که چقدر امکان استفاده از رانت مسوولان برای فرزندان و بستگان خود وجود دارد گفت: این موضوع به نوع اجرای مصوبه بستگی دارد آنچه مسلم است این است که برای اجرای این طرح یک مکانیزم وجود دارد که همان قانون استخدامی کشور است و بر اساس آن باید عمل شود.

29216 

کد خبر 799369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 15
 • هادی IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  0
  سلام میدونم جسارت انتشار رو ندارید ولی از دیروز منتظرم خبر هتاکی جناب مطهری و روحانی همراه ایشون به نام سید محمد شریفی اهل گلپایگان که رییس ستاد جناب پرزیدنت بوده رو در سایت قرار میدید یا نه که قرار ندادید میدونم مثل جناب هاشمی و جناب خاتمی و روحانی و .....جسارت ازادی بیان رو ندارید فقط شعار میدید که استفاده ابزاری سیاسی کنید یادتان رفته در مورد همایش فیضیه تا 5 روز بعد مطلب زدید و نقد کردید اگر رسانه ازاد اندیش بودید و تابع اشخاص سیاسی نبودید خبر رو انتشار میدادید اینکه میگه میکنمت توی گونی کمتر از شعار ای انکه مذاکره شعارت استخر فرح در انتظارت نیست ولی برای امثال ... خیلی فرق داره چون به نفع ایشون و دار و دسته سیاسی ایشون نیست.
 • شهروند A1 ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  1
  وقتی از ب بسم الله، طرح با استثنا تصویب میشود آنهم در مورد کسانی که به نظر میرسد دو دوره بازنشسته شده اند و دهه ۹۰ عمر خود را میگذرانند، چه پشتوانه اجرایی خواهد داشت؟ قطعا در اجرا آنقدر استثنائات زیاد میشود که بود و نبود این قانون فرقی به حال مردم نخواهد داشت.
 • بی نام RO ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
  1
  وقتی می دونید نمیشه برای چی قانون وضع می کنید.