اینکه نخواهی یا نتوانی زمین تا آسمان با هم فرق می‌کند، یک جایی هست زور آدم نمی‌رسد، نمی‌تواند یا حریفش خیلی بهتر است. این می‌شود نتوانستن و هیچ اشکالی هم ندارد. تمرین و ممارست برای همین روزهاست اما وقتی پای نخواستن پیش می‌آید می‌شود کیانوش رستمی!

مرتضی رضایی: آن از مسابقات جهانی آناهیم که رستمی با خودخواهی هر چه تمام تر اوت کرد و این هم از بازی های آسیایی.در حالی که کیانوش رستمی می توانست مدال نقره این رقابت ها را به راحتی از آن خودش کند یک بار دیگر چشمانش را روی همه چیز بست و به جای اینکه به ایران به مدال نقره و به افتخاری که در کارنامه ورزش ایران ثبت می شود فکر کند این بار هم فقط خودش را دید.

خودش را دید تا نه فقط مدال را از دست بدهد بلکه سومین ورزشکار اوتی وزنه برداری در بازی های آسیایی هم باشد. می گویند کیانوش نخبه است و سرشار از استعداد اما چه فایده؟ نخبه باشی و لجباز به چه دردی می خورد؟ نخبه باشی و خودخواه چه فایده ای دارد؟ دو مدال نقره را از ایران گرفتی فقط برای اینکه ثابت کنی تنهایی تمرین کردن خوب است و علم تو از علم خیلی از مربیان بیشتر؟!

اصلا کدام علم؟علمی که فقط در آن آزمایش کنند و به نتیجه منتهی نشود باید گذاشت در کوزه و آبش را خورد. کاش کیانوش رستمی که می گویند نخبه است کمی از این استعدادش را خرج چیزهایی دیگر می کرد تا امروز مدال نقره ای که می توانست برای کاروان ایران باشد روی سینه قطری ها سنجاق نشود.
43 43

کد خبر 799548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  نباید برای چنین فردی هزینه می شد تا به مسابفات برود آزموده را آزمودن خطاست
 • بی نام RO ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  مقصر اصلی فدراسیون و شخص علی مرادی است که به این ورزشکار باج میدهد و باید پاسخگو باشد
 • افشین A1 ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  الان وزنش کنند نود درصدش غروره. آدم خجالت می کشید می دید تنها داره میره وزنه بزنه. اگر غیر از این میشد باید تعجب می کردیم.
 • بی نام GB ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  77 70
  آقای مرتضی رضایی عالی نوشته اید. ای کاش در مورد علی کریمی و جباری و ... هم می نوشتید که خود را همیشه تافته های جدا بافته می دانند.
 • علی IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  3 1
  آقای آسو اتفاقا چون فدراسیون آن روز سکوت کرد امروز نتیجه اش شده این. البته همان روزها هم عده ای از کارشناسان گفتند این روش غلطه ولی متاسفانه بر این روش غلط پافشاری کرد. رستمی امروز با انتخاب وزنه سبک تر در دو ضرب راحت می توانست مدال نقره بگیره ولی غرور بیجای ایشون مانع این کار شد ربطی به روز خوب یا روز بد ورزشکار نداره. به نظر شما تصاویری که امروز از سیما پخش شد و آقای رستمی شخصا خودش برگه های انتخاب وزنه را امضا و تایید می کرد کار درستی بود. ایشون چه چیزی را میخواد ثابت کنه، اینکه فدراسیون، سرمربی و ... را قبول ندارد. به نظر جنابعالی این تفکر درسته. آیا این تفکر ریشه در غرور نداره که فقط و فقط خودت را قبول داشته باشی. بی انضباطی با پافشاری بر یک روش غلط خیلی متفاوت است.