روزنامه ایران نوشت: برنامه‌ای با محوریت اکبر عبدی، بازیگر کهنه کار سینما و تلویزیون روی آنتن می‌رود و به هر دری می‌زند تا مخاطب را سرگرم کند و او را بخنداند، اما تلخی ماجرا آنجاست که همه این تمهیدات راه به جایی نبرده و نتیجه چیزی جز طرح مسائل روز و مبتلابه مردم با لودگی و با نگاهی بشدت لوث شده، نبوده است.

اکبر عبدی حالا بیش از یک ماه است که با برنامه شبانه «شبی با عبدی» به خانه‌های تماشاچیان تلویزیون می‌آید؛ برنامه‌ای که در ابتدا نام «عبدی شو» را یدک می‌کشید اما با تغییر و تحولی که در تیم برنامه‌سازی و تهیه کننده‌ها صورت گرفت، اسم برنامه نیز تغییر کرد و شبی با عبدی نام گرفت. برنامه‌ای که با محوریت اکبر عبدی، بازیگر کهنه کار سینما و تلویزیون روی آنتن می‌رود و به هر دری می‌زند تا مخاطب را سرگرم کند و او را بخنداند، اما تلخی ماجرا آنجاست که همه این تمهیدات راه به جایی نبرده و نتیجه چیزی جز طرح مسائل روز و مبتلابه مردم با لودگی و با نگاهی بشدت لوث شده، نبوده است. همه اینها را که جمع بزنیم و البته انصاف را هم چاشنی قضیه کنیم، باید بگوییم در نهایت این اکبر عبدی است که با بهره‌گیری نادرست از کاراکترش، این وسط به ثمن بخس خرج می‌شود!

مخاطب ایرانی خاطرات بسیاری از فیلم‌ها و نقش‌های متفاوت اکبر عبدی در ذهن دارد. اکبر عبدی اقبال آن را داشته است که طی دو دهه با شماری از بهترین کارگردان‌های سینمای ایران کار کند و نقش‌هایی به غایت زیبا و قابل تأمل بیافریند و بازی‌هایی متنوع از خود در حافظه بصری ایرانیان به ثبت برساند.

اکبر عبدی

از مستأجر بامزه «اجاره نشین ها»ی مهرجویی تا عقب افتاده گیج و گول «مادر» حاتمی و از ملیجک «ناصرالدین شاه اکتور سینما»ی مخملباف تا «آدم برفی» میرباقری و... همه و همه کارنامه‌ای درخشان از بازیگری برای او فراهم آورده‌اند. هرچند این روند بازیگری از میانه دهه 80 قطع شد و اکبر عبدی یکسره سر از کمدی‌های نازل و شانه تخم مرغی درآورد؛ کارنامه‌ای که هر چه پیش‌تر آمده، امکان دفاع از آن نیز کم و کمتر شده است.

241241

 

 

کد خبر 799672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  66 3
  وقتی که عبدی رو کنار انتضامی خدابیامرز نشون میدادن تنها حسرتی که میخوردم روزگار اکبر عبدی بود که الان نابود شده و هیچ اثری از اون اکبر عبدی نیست. دیگه اکبر عبدی نیست این آدم یکی دیگه اس
  • بی نام A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
   8 0
   اکبر عبدی از وقتی پای ثابت کارای ده نمکی شد پشت پا زد به همه سابقه خوب بازیگریش وهمه خاطراتی که چندنسل باهاش داشتن به فنارفت .تبدیل شدبه یه آدم لوده که چه توی فیلما چه توبرنامه های دیگه باهر حرف یاشوخی جلف وبعضی وقتابی شرمانه میخوادبه خیال خودش دیگران بخندونه که نتیجه عکس داده روزبه روز از روزهای خوبش بیشتر فاصله گرفته.
  • بی نام A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
   2 0
   چرا نظرارو یا اصلا منتشر نمیکنید یا باسانسور اگه قراره اینجوری باشه چرا اصلا جا واسه گذاشتن نظر دارید زیرخبراتون جمعش کنید بره دیگه
 • غضنفر IR ۰۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  5 1
  عبدی کلی به مدیری گیر می داد. حالا فهمیده که خندوندن مردم به اون راحتی که فکر می کرد نیست.
 • بی نام IR ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  2 0
  از وقتی که در فیلم اخراجیها بازی کرد خودش رو نابود کرد.
 • بی نام BE ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  1 2
  الان شما نگاه کن کدوم از اون کارگردانهای درجه یک اجازه دارند با خیال راحت کار کنند و مطمئن باشند بعد از ساخت فیلمشان توقیف نمی شه اونوقت شما از عبدی توقع داشته باش فیلم خوب بازی کنه
 • بی نام IR ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  1 0
  بازم اکبر عبدی شانس آورده که بیش از نود درصد مردم این سیمای میلی را نگاه نمی کنند
 • بی نام RO ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  8 9
  در سينمايي كه با مشكلات زياد از جمله سانسور و خفقان و روبروست انتظار ديگري نبايد داشت
  • بی نام A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
   3 0
   در این مورد بنظرم زیاد ربطی نداشته باشه به این موضوع
  • بی نام A1 ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
   2 0
   حرف شما درست ولی درمورد اکبری عبدی بیشتر انتخابای اشتباه باعث افت کارش شده نه سانسور ایشون که هر لوده گی بخوان درمیارن