جامعه پزشکی رتبه دوم را در کسب اعتماد مردم دارد

مراسم بزرگداشت زادروز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک توسط سازمان نظام پزشکی شهریار، شهر قدس و ملارد با همکاری بیمارستان نور شهریار در تاریخ دوم شهریور ماه ۹۷ در هتل المپیک تهران برگزار گردید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ شهریار موسوی‌نژاد، رئیس سازمان نظام پزشکی شهریار، شهر قدس و ملارد، دکتر عزت‌اله گل‌علیزاده، نایب رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور ، دکتر ارسلان فاضلی، مدیرعامل بیمارستان نور شهریار و دکتر احمد تاجمیر، رئیس هیئت مدیره بیمارستان نور شهریار، دکتر غلامرضا عسکری معاونت انتظامی و مدیریت شبکه بهداشت ملارد ، دکتر ، دکترمحمد مهدی ناصح مدیریت شبکه بهداشت شهریار و اعضاء هیات مدیره سازمان نظام پزشکی شهریار_قدس وملارداز نفراتی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

ابتدا دکتر موسوی‌نژاد ضمن تبریک روز پزشک، اظهار داشت: "روز پزشک بهانه‌ای است تا جامعه پزشکی ما دور هم جمع شوند. جامعه شکیب و نجیب پزشکی در سال‌های متمادی چه در زمان جنگ و چه پس از آن توانست خدمتگزار مردم باشد و به تعهدات اخلاقی‌اش پایبند بوده است. جا دارد پزشکان ما همیشه مورد تقدیر قرار بگیرند "

او در خصوص وضعيت پزشكى در شرايط بحرانى كشور گفت: "در شرایطی که واقعاً وضعيت کشورمان بحرانی است، جامعه سلامت روزهای خوشی ندارد، اما امیدوارم همه همکاران نهایت تلاش خود را برای خدمت رسانى انجام دهند و بگذارند از این دوران پرخطر هم عبور کنیم."

وی با اشاره به مشکلاتى که پیش‌بینی می‌شود با اعمال تحریم‌های جدید در حوزه ى درمان افزوده شود، گفت: "این بار فقط بحث تعرفه و بیمه خودمان نیست و بحث کمبود تجهیزات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، تجهیزات پزشکی و... است که مربوط به مردم می‌شود. ان‌شاالله بتوانیم این برهه سخت را هم پشت سر بگذاریم.

ابراز خوشحالی میکنم از اینکه در این جشن گرد هم آمدیم و از اعضای کمیته برگزاری جشن دکتر صدیقه امجدی دکتر فرشاد نوری نژاد و دکتر محمدرضا کوشانفر سپاسگزارم همچنین از بیمارستان نور شهریار که در برگزاری این جشن همکاری کردند ، تشکر میکنم."
دکتر عزت‌اله گل‌علیزاده، نایب رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی کل کشور نيز در صحبت‌هایش برای حاضرین با اشاره به مشکلات پزشکان از جمله تعرفه‌های پزشکی، مشکلات بیمه، مالیات و عوارض‌ مختلف اظهار داشت: ما در شورای عالی سازمان نظام پزشکی مصمم هستیم تا جایی که امکان دارد، مشکلات و چالش‌های همکاران‌مان را کمتر کنیم، اما در مقابل خواهشی داریم. هم مسئولان محترم وزارت بهداشت طبق ماده سه نظام پزشکی ونیز مصوبات کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی که آنها را موظف نموده پیش از تصویب آیین‌نامه‌ها، نظر مشورتی سازمان نظام پزشکی را بگیرند اقدام نمایند. امیدواریم پیش از اینکه آیین‌نامه‌ای ابلاغ شود و باعث اعتراض همکاران ما شود، این اتفاق بیفتد.

در شان و شخصیت همکاران نیست که مقابل مجلس جمع شوند و اگر اعتراضی دارند به سازمان نظام پزشکی که خانه خودشان است بیایند و آنجا صحبت کنند و امیدوارم پیش از ساری و جاری شدن بخش‌نامه‌ها نظر مشورتی شورای عالی گرفته شود تا پخته‌تر تصمیم‌گیری کنند."

دکتر گل‌علیزاده در ادامه به هجمه‌ای که اخیراً علیه خانواده پزشکی صورت گرفته پرداخت و با انتقاد از صداوسیما در این زمینه گفت: "صداوسیما کم نگذاشت. با دعوت از افرادی که سنخیتی با طب و طبابت ندارند تا ساخت طنزها و سریال‌ها...

با این کارها نشان دادند برخی نمی‌خواهند مرجعیتی را که جامعه پزشکی بین مردم دارد، ببینند. در مطالعاتی که صورت گرفته ، در کنار معلمان و اساتید، جامعه پزشکی رتبه دوم را در کسب اعتماد مردم دارند و این شایان توجه است. شاید برخی هجمه‌ها به همین دلیل بود. این را هم باید بگویم که سالانه بالغ بر 850 میلیون خدمت پزشکی در کشور صورت می‌گیرد که به طور میانگین هر ایرانی سالانه حداقل 10 بار خدمت پزشکی می‌گیرد و خوشبختانه کمترین درصد شکایت را از جامعه پزشکی داریم. جامعه پزشکی بدون منتی این کار را انجام می‌دهد، اما چرا برخی اصرار دارند جامعه پزشکی را وارد حاشیه کنند، ما نمی‌دانیم."

نایب رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور با انتقاد به برخی از افراد جامعه پزشکی تصریح کرد: "در مقابل باید بگویم عده‌ای قلیل به اشتباه لباس سفید پزشکی را پوشیده‌اند و این هم وظیفه ما در نظام پزشکی و هیئت‌های انتظامی است که به شدیدترین نحو با آنها برخورد کنیم. این افراد مانند لکه‌ای سیاه هستند که روی لباس سفید از دور هم دیده می‌شوند و این وظیفه ماست آن را پالایش کنیم.

 

 

 

4542

کد خبر 799811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =