مردم بیشتر از کدام دستگاه دولتی سوال پرسیده‌اند؟

تعداد ٢ هزار و ٩٣٣ درخواست تاکنون از سوی مردم در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به ثبت رسیده که به ٢ هزار و ٤٧١ درخواست پاسخ داده شده است. بیشترین سوالات مردمی مربوط به وزارت کشور بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تعداد ٢ هزار و ٩٣٣ درخواست تاکنون از سوی مردم در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به ثبت رسیده که به ٢ هزار و ٤٧١ درخواست پاسخ داده شده است. به طور کلی میانگین پاسخگویی به درخواست‌های مردمی ٧٦ درصد بوده است.

 همچنین در مجموع ٣٧٣ شکایت در سامانه ثبت شده است که دستگاه‌های متصل به سامانه تنها به ١٣٦ شکایت پاسخ داده‌اند.

تا کنون ٤٤٠ دستگاه به سامانه متصل شده‌اند که بیشتر این دستگاه‌ها در زیر مجموعه قوه مجریه قرار دارند.

سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

بیشترین درخواست و سوالات مردمی (٢٣٤ درخواست)، مربوط به وزارت کشور است که این وزارتخانه به تمامی درخواست‌ها در میانگین زمانی ٢٨ روزه پاسخ داده است.

تعداد درخواست‌ها از قوه مقننه ٤٩ درخواست بوده که تنها به ٨ درخواست پاسخ داده است، میانگین زمان پاسخگویی به درخواست‌ها (١٧٥ روز) است.

تعداد درخواست‌های مردمی از قوه قضاییه (روزنامه رسمی کشور)، ٤٤ درخواست بوده که به ٤٣ درخواست در میانگین ١٣ روز پاسخ داده شده است.

در میان ٨ شهرداری متصل به سامانه، بیشترین درخواست‌ها مربوط به شهرداری تهران با ٢٩ درخواست و میانگین پاسخگویی ٢٣ روز بوده است.

 تنها شهرداری‌های تهران، اصفهان، کرج، مشهد مقدس، کرمانشاه، رشت و دیلم به سامانه پیوسته‌اند.

در میان استانداری‌های کل کشور نیز بیشترین تعداد درخواست مربوط به استانداری هرمزگان بوده است که به تمامی ١٣٦ درخواست در میانگین زمانی ٥ روز پاسخ داده است.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تنها دستگاهی است که تمامی زیرمجموعه‌های آن به سامانه متصل شده است.

بیش از ٥٧٢٢ هزار نفر تاکنون در سامانه ثبت نام کرده اند.

57244

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 799904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =