ایسنا نوشت: روزنامه دولتی کره‌شمالی امروز (یک‌شنبه) واشنگتن را به کاربست معیارهای دوگانه و توطئه‌چینی علیه پیونگ‌یانگ متهم کرد و خواستار آن شد که آمریکا قمار نظامی بی‌هدف خود را متوقف کند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، پیش از این دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سفر وزیر امور خارجه این کشور به کره شمالی را لغو کرد. قرار بود مایک پامپئو در جریان سفرش به پیونگ‌یانگ با مقام‌های کره شمالی درباره روند خلع سلاح این کشور رایزنی به عمل آورد.

روزنامه رودونگ سینمون کره شمالی گزارش داد، واحدهای نیروهای ویژه آمریکا در ژاپن مانور نظامی هوایی انجام دادند که هدف آن اعمال نفوذ علیه پیونگ‌یانگ است.

بر اساس گزارش این روزنامه، چنین اقداماتی ثابت می‌کند که آمریکا در حال نقشه کشیدن برای آغاز جنگ علیه کره شمالی است و جرمی مرتکب می‌شود که قابل چشم‌پوشی نیست.

در این گزارش آمده است: ما نمی‌توانیم نسبت به رویکردهای دوگانه آمریکا بی‌تفاوت باشیم زیرا این کشور سخت مشغول انجام مانورهای نظامی با بهره‌گیری از نیروهای ویژه است و البته از سوی دیگر با لبخندی بر چهره وارد مذاکره می‌شود.

در همین حال، خبرگزاری رویترز گزارش داد، سخنگوی سفارت واشنگتن در سئول اظهار کرد که از انجام هر گونه مانوری که در این روزنامه به آن اشاره شده است، اطلاعی ندارد.

سخنگوی نظامی آمریکا در کره‌جنوبی نیز در این زمینه اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

روزنامه رودونگ سینمون از آمریکا خواسته که قمار نظامی بی‌هدف خود را متوقف و به توافق‌های نشست سنگاپور عمل کند.

2323

کد خبر 799930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =