تسنیم نوشت: رئیس پلیس ترافیک شهری گفت: ۴۳ درصد از جانباختگان تصادفات درون‌شهری افرادی بودند که یا سواد نداشته و یا تحصیلاتشان در سطح ابتدایی بوده است.

سرهنگ داوود قاسمیان رئیس پلیس ترافیک شهری در شصت و سومین کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی ویژه ایام پایانی سال با اشاره به آماری از تلفات ترافیکی در معابر درون‌شهری اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود 29 درصد فوتی‌ها در حوادث ترافیکی درون شهری در صحنه تصادف جان با‌زند، 7 درصد در مسیر انتقال به مراکز درمانی و 63 درصد در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند.

او ادامه داد: همچنین 29 درصد جانباختگان سوانح ترافیکی در معابر درون‌شهری عابران پیاده هستند و 36.9 درصد فوتی‌ها را موتورسواران تشکیل می‌دهند.

به گفته رئیس پلیس ترافیک شهری، در 4 ماهه امسال 1065 نفر در معابر شهری به دلیل سوانح ترافیکی جان باخته‌اند که 83 درصد آنها مرد و 17 درصد آنها زن بوده‌اند.

قاسمیان در پایان با اشاره به آماری از جانباختگان سوانح ترافیکی در شهرها و میزان تحصیلات آنها گفت: 43 درصد از جانباختگان تصادفات درون‌شهری افرادی بودند که یا سواد نداشته و یا تحصیلاتشان در سطح ابتدایی بوده است و این در حالیست که میزان جانباختگان در این سوانح برای افرادی دارای تحصیلات فوق دیپلم به بالا تنها 4 درصد است.

۴۲۲۳۸

کد خبر 800045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =