افتتاح جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان در تبریز با فیلم «گوموش دیش قارتالین افسانه سی»

فیلم "گوموش دیش قارتالین افسانه سی" به عنوان نخستین کار سینمایی بابک نهرین و علیرضا رنجی پور، در آیین گشایش سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان در تبریز به اکران در می آید.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان شرقی، فیلم "گوموش دیش قارتالین افسانه سی" اولین نمایش ملی و ششمین حضور بین المللی خود را تجربه می کند.

این فیلم به نویسندگی، طراحی و کارگردانی: رسول سلیمیان و تهیه کنندگی: علیرضا رنجی پور در سی و یکمین دوره از جشنواره ی بین المللی کوکان و نوجوانان در اصفهان و تبریز به نمایش در می آید.

زبان اصلی این فیلم ترکی ست و ستاره های کمدی آذربایجان، "صمد و ممد" در آن حضوری درخشان و متفاوت دارند.

اولین فیلم بلند رسول سلیمیان تا کنون در ۵ جشنواره ی بین المللی از جمله "اینکا" در "پرو" و "مخروط جنوبی" در "شیلی"  و "فیلم و عکس پنج قاره" در "ونزوئلا" و "آکادمی فیلم و هنر جنوب" در "شیلی" و جشنواره ی بین المللی "فیلم زاغه" در "کنیا" حضوری موفق داشته و بابک نهرین و علیرضا رنجی پور(صمد و ممد) کمدین های محبوب آذربایجان هر کدام در سه نقش متفاوت و همزمان، در کنار سولماز هاشمی، فاطمه اسمعیلی و بهمن تقی پور نقش های اصلی این اثر را برعهده دارند.

این فیلم در بخش نوجوان و خانواده در جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان همزمان با اصفهان در تبریز از ۹ تا ۱۴ در سینما اقبال آذر به نمایش درخواهد آمد و در صورت استقبال مخاطبان پیش بینی های لازم جهت سانسهای فوق العاده صورت گرفته است.

دیگر عوامل فیلم "گوموش دیش قارتالین افسانه سی" عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: مهدی حیدری، موسیقی: محمد ملکی اصل، مدیر صدابرداری و صداگذار: هادی سلیمان زاده منفرد، طراح چهره پردازی: حجت اله بابایی، طراح صحنه: محمدرضا فلاحیان، طراح لباس: حمیده عابدی، مدیر تولید: جلیل اصغری، مدیر تدارکات: حسین بیانی، مدیر برنامه ریزی و دستیار کارگردان: محمد عفراوی، طراحی جلوه های ویژه بصری، تدوین و اصلاح رنگ: رسول سلیمیان، عکاس و مشاور هنری کارگردان: محمد سلیمیان

در این فیلم علاوه بر بابک نهرین و علیرضا رنجی پور، بازیگرانی چون: عباداله اکبری، رضا پرتوی، علی اکبر محمودی و کوتاه قامتان بلند همت: فریبا اسکندری، یعقوب کهنمویی، نوروز سلیمانی، اعظم چراغی، لیلا فدایی، سعید عبدالهی، کبری واحدی و بهروز کارگر به ایفای نقش پراخته اند.

پیش تولید فیلم در فروردین ۹۵ آغاز و فیلمبرداری در خرداد ۹۵ پایان پذیرفته است، اما با توجه به کثرت استفاده از جلوه های ویژه ی بصری، ۱۸ ماه برای تکمیل مراحل فنی سپری شده و لازم به ذکر است ساخت موسیقی نیز ۸ ماه به طول انجامیده است.

این فیلم ۱۱۰ دقیقه ای به زبان ترکی و با زیر نویس انگلیسی و فارسی، در جغرافیای ناب آذربایجان و با استفاده از موسیقی غنی فولکلور این منطقه، با هدف ارتقای سطح سینمای مستقل و برای تماشای همه افراد خانواده با سرمایه گذاری علیرضا رنجی پور، بابک نهرین ، بهمن تقی پور و رسول سلیمیان به سرانجام رسیده است. که در جشنواره نسخه ۸۳ دقیقه ای آن به نمایش در خواهد آمد

46

کد خبر 800669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =