فارس نوشت: مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره تئاتر عروسکی شب گذشته (چهارشنبه ۸ شهریور) با روالی غیر معمولبه نسبت دیگر جشنواره‌ها در محوطه تالار وحدت و با حضور اهالی هنر عروسکی‌ کشور و مسئولان فرهنگی همچون سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرضیه برومند دبیر جشنواره، شهرام کرمی مدیر اداره هنرهای نمایشی و ... برگزار شد.

این جشنواره با وجود اینکه به صورت غیر رقابتی یک هفته در سالن‌های نمایشی تهران برگزار شد اما برای برخی شخصیت‌ها و پیشکسوت‌های عروسکی جوایزی در نظر گرفت و همینطور همه شرکت کنندگان داخلی و خارجی جشنواره نیز از لوح تقدیر و تندیس جشنواره برخوردار شدند.

مرضیه برومند

در این مراسم صحبت‌های معاون هنری، مدیر کل هنرهای نمایشی به صورت ویدئویی ضبط شده بود و برای حضار پخش شد اما مرضیه برومند خودش روی صحنه قرار گرفت و صحبت کرد. وی در صحبت‌هایی که به نوعی گزارش این جشنواره محسوب می‌شد، گفت: همه ما از عروسکی‌ها تا مسئولان در جشنواره شرکت کردند و من از همه تشکر می‌کنم. مردم ما نیاز به اتحاد و کنار هم بودن دارند. البته بین همه تشکرهایی که می‌کنم سازمان زیباسازی دیر به جمع ما پیوست و من از مسئولانش خواهش می‌کنم به جای این بیلبوردهای مسخره در سطح شهر، تئاتر را تبلیغ کنند!

برومند با تشکر از رسانه‌ها گفت: یکی از دوستان از من سوال کردند که ۲ میلیارد تومان جشنواره از کجا آمده است اما من پاسخ دادم بهتر است بپرسید به کجا رفته! چون به کجا آمده‌اش که مشخص است، ما به زودی درباره همه هزینه‌های جشنواره شفاف‌سازی خواهیم کرد و هزینه‌کردها را در سایت قرار خواهیم داد. خوشبختانه گروه‌های خارجی نیز از آمدن به این جشنواره نترسیدند که مهر گذرنامه‌شان برای ایران خورده باشد یا اینکه در ایران جنگ بشود، باز هم از گروه فرانسه تشکر ویژه می‌کنم.

ستاره اسکندری که مجری‌گری این برنامه را برعهده داشت، با معرفی شعر و موسیقی آهنگ «آسمون آبی عروسک‌ها» گفت: سختی دنیای عروسکی در همه بخش‌هایش زیاد است و حال می‌خواهیم چند تقدیری را معرفی کنیم.


23231

 

کد خبر 800821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =