غلامحسین دوانی، مدرس سابق دانشگاه شریف در روزنامه شرق نوشت: اخبار رسانه‌ای دادگاه برخی متهمان فساد ارزی نشان از تبسم و خنده آقایان دارد و همه در این فکر هستند که آنها به چه کسی یا کسانی و برای چه چیزی می‌خندند!

 عده‌اي هم از منظر روان‌شناسي اعتقاد دارند اين خنده‌ها از پس ترس و نگراني است. بررسي‌هاي اوليه متکي بر تجارب قبلي کشور و متهماني نظير بابک زنجاني و شهرام جزايري و ده‌ها بزرگ‌بدهکار متهم و مجرم ديگر نشان داده که قبح خلاف و تقلب و فساد آن‌چنان ريخته شده که اين موارد امروزه به يك امتياز اجتماعي در خواستگاري تبديل شده به‌طوري‌که ماهرويان اين آب و خاک که زماني با عمال فساد و تخلف و جنايت نرد عشق نمي‌باختند، امروزه با کمال ميل عکس‌هاي سلفي با بزرگ‌زادگان فاسد و منفور در شبکه‌هاي اجتماعي منتشر و به آن افتخار هم مي‌کنند.

خنده متهمان در دادگاه

در واقع وقتي رسانه‌هاي ملي و تصويري بيش از نيم‌ساعت وقت و زمان سيماي ملي! را به مصاحبه با مجرمي که 13 سال به‌عنوان مختلس و متخلف و... زندان بوده به‌منزله کارآفرين و مرشد بيل گيتس اختصاص مي‌دهند تا اين بچه‌هيولا به پاک‌طينتان کشور آموزش کلاهبرداري در قالب کارآفريني بدهد اما همين رسانه‌ها دريغ دارند 10 دقيقه وقت را در اختيار رتبه نخست کنکور امسال که از شهرستان‌هاي محروم بي‌آب و برق سيستان‌و‌بلوچستان بوده قرار دهند يا وقتي که هيچ‌گاه اين صداوسيما مراسم فارغ‌التحصيلي نخبگاني که شهره عالم و آدم هستند (دانشگاه شريف) را به نمايش نگذاشته تا مردم بدانند هستند کساني که با ضريب هوشي بسيار بالاتر از اين کلاهبرداران که بي‌کار هستند، شاهد اين خنده‌ها هم خواهيم بود. در واقع مسئولان و دولتمردان بايد به خود آيند که چنين صحنه‌هايي در کشوري صورت مي‌گيرد که روزگاري ميدان مين دشمن با تن جنگاوران بي‌نام و نشان پاکسازي مي‌شد!

17302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 801127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =