۰ نفر
۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲

ایرنا نوشت: رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به تبخیر شدید آب دریاچه ارومیه در فصل گرما گفت: تراز دریاچه امروز /۱۰ شهریور/ نسبت به زمان مشابه سال گذشته هیچ تغییری نداشته و ثابت مانده است.

فرهاد سرخوش با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه یک حوضه آبی بسته است و تراز آن با پایان فصل تابستان تثبیت شده و افزایش می یابد، بیان کرد: تراز ارتفاع دریاچه ارومیه امروز /۱۰ مرداد ۱۳۹۷/ به یکهزار و ۲۷۰ متر و ۳۶ سانتی متر رسید.

وی ادامه داد: تراز دریاچه ارومیه نسبت به کمترین سطح ثبت شده برای آن ۳۵ سانتی متر افزایش یافته است.

وی با اعلام اینکه مساحت دریاچه ارومیه به یکهزار و ۸۳۱ کیلومتر مربع رسیده است، بیان کرد: مساحت این دریاچه نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثابت مانده است.

رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه قبل از تشکیل این ستاد، تراز دریاچه سالانه به طور متوسط ۴۰ سانتی متر کاهش می یافت، بیان کرد: برنامه ریزی، تخصیص اعتبار و تلاش دولت تدبیر و امید برای احیای این دریاچه روند خشک شدن آن را متوقف کرده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح های انتقال آب به دریاچه ارومیه هنوز به بهره برداری نرسیده است، اضافه کرد: سال آینده چندین طرح انتقال آب به دریاچه به بهره برداری می رسد که نقش بسزایی در احیای نگین آبی آذربایجان خواهد داشت.

46

کد خبر 801237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =