استاندار البرز:حضور تعاونی ها باید قوی شود

ایرنا نوشت : دکتر محمد علی نجفی ، استاندار البرز با بیان اینکه حضور تعاونی ها در همه بخش ها باید قوی شود ، گفت که تکیه دولت بر بخش خصوصی و تعاونی ها است.

محمد علی نجفی روز شنبه در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان البرز در تالار میلاد شهرداری کرج افزود: اعتقاد کامل ما به سیستم تعاونی در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی است و با حمایت های صورت گرفته در امور بخش های مربوط به اشتغال، امروز البرز در این بخش وضعیت مناسبی نسبت به سایر استان های کشور طی می کند.

وی اضافه کرد: البته این بدین معنی نیست که مشکل اشتغال این استان به طور کامل حل شده باشد، اما با توجه به رویکرد و توجه دولت به اشتغال و استفاده از ظرفیت تعاونی ها، امیدواریم که بتوانیم با سختی های پیش روی حضور تعاونی ها را در همه بخش ها قوی تر کرد.

نجفی با اشاره به اینکه مسایل مربوط به تعاونی ها پیگیری می شود خاطر نشان کرد: اعتقاد ما به خش خصوصی و کمرنگ کردن بخش دولتی است، به همین منظور باید شرایطی فراهم شود که مشارکت تعاونی ها بیشتر شود.

وی ادامه داد: تعاونی ها در استان اگر مسایل و یا مشکلاتی دارند، این آمادگی را داریم که همین امروز هماهنگ کرده و شنوای مسایل شان باشیم و از این بخش با هدف توسعه اشتغال و از پیش راه برداشتن مشکلات حمایت می کنیم.

نماینده مردم شهرستان های کرج، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: با استفاده از تعاونی ها می توان فقر را در جامعه ریشه کن و عدالت را نیز هر چه بیشتر پیاده کرد.

عزیز اکبریان با اشاره به اینکه با استفاده از تعاونی ها می توان از انباشت سرمایه جلوگیری کرد خاطر نشان کرد: تعاونی ها اگر نیاز به اصلاح قوانین دارند، نمایندگان در مجلس این آمادگی را دارند تا در قالب لایحه نسبت به برطرف ساختن مشکلات قانونی تعاونی ها اقدام کرد.

وی اضافه کرد: همچنین رسانه ها، استانداری و سایر دستگاه هاباید دست به دست هم داده تا بتوانیم فرهنگ تعاونی را ارتقا دهیم.

 

 

46

کد خبر 801280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =