محتکر ۱۸ هزار عدد روغن خودرو در خرم‌آباد شناسایی شد

ایرنا نوشت: رییس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: با تشدید بازرسی ها از واحدهای صنفی سطح شهر، یک واحد احتکار کننده ۱۸ هزار و ۷۷ عدد روغن خودرو در خرم آباد شناسایی و جریمه شد.

محمدرضا صفی خانی  افزود: ارزش روغن های کشف شده بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ریال است و فرد متخلف برای طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.
وی اظهار داشت: برخورد با متخلفان بازار از سوی دستگاه های نظارتی استان بدون اغماض و چشم پوشی و براساس قانون انجام می شود.

تشدید بازرسی های صنفی از اصناف
وی ادامه داد: تلاش می شود بازرسی از واحدهای صنفی به ویژه در حوزه کالاهای اساسی تشدید یافته و پرونده های تشکیل شده نیز در سریع ترین زمان ممکن به صدور حکم منجر شود.

احتکار
صفی خانی گفت: تا پایان هفته گذشته در این راستا ۱۷ انبار عمده فروش و خرده فروش به علت احتکار برنج، شکر، روغن نباتی و پودر شوینده با تشکیل پرونده تخلفاتی به ارزش بیش از ۱۴میلیارد و ۱۹۶میلیون ریال به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تاکید کرد: مردم در راستای برخورد با محتکران و اخلال گران بازار درصورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گرانفروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و کالای قاچاق با شماره تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند.

صفی خانی افزود: افرادی که انبارهای احتکار کالا را به سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی کنند در صورت صحت موضوع، پس از صورتجلسه کالای مکشوفه، از آنها تقدیر خواهد شد.

 

46

کد خبر 801498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =