۰ نفر
۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۰

ایسنا نوشت: مرجعیت عالی قدر عراق نماینده خود را همراه تیمی از کارشناسان برای بررسی بحران آب بصره به این استان اعزام کرد.

به گزارش سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، برخی منابع نزدیک به نجف اعلام کردند، آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان عراق احمد الصافی، نماینده خود را همراه کارشناسانی برای حل بحران آلودگی آب آشامیدنی شهر بصره به این استان فرستاد.استان بصره با مشکل آلودگی آب و افزایش میزان شوری آن مواجه است و همین امر موجب تظاهرات ساکنان این استان از هشتم ژوئیه گذشته شده و آنها انجام اقداماتی فوری برای حل این بحران را خواستارند.

یک منبع در گفتگو با شبکه تلویزیونی سومریه نیوز اظهار داشت: مرجعیت عالی قدر عراق نماینده‌ای از طرف خود را همراه تیمی از کارشناسان برای بررسی علت اصلی مشکل و نیز ارائه طرحی فوری برای حل آن و نیز بررسی راه‌حل‌های میان مدت و بلند مدت برای آن اعزام کرد.

احمد الصافی نیز با تاکید بر اینکه به عنوان فرستاده مرجعیت عالی قدر به حفظ جان ساکنان بصره پایبند است، علت تاخیر در اجرای بیشتر پروژه‌ها در عراق را مورد سوال قرار داد.

الصافی در ادامه گفت: تا قبل از اطلاع از دلیل اصلی مشکل آب بصره و دستیابی به راه‌هایی برای حل آن به شکل کامل به نجف بازنخواهم گشت.

52310

کد خبر 801724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =