ایسنا نوشت: مدیرکل بهزیستی استان تهران از پیگیری اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی برای یافتن کودک زباله‌گردی که ادعا شده از سوی پیمانکاران شهرداری آزار دیده، خبرداد.

داریوش بیات‌نژاد، با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی تا کنون سرنخی از کودک زباله‌گردی که ادعا می‌کند مورد آزار پیمانکاران شهرداری قرار گرفته و گوشش بریده شده، پیدا نکرده است، گفت: همکاران سازمان بهزیستی در بخش اورژانس اجتماعی پیگیر هستند تا این کودک و یا تهیه کننده فیلم مذکور را بیابند و به وی دسترسی پیدا کنند. چنانچه بررسی‌ها نشان دهد این کودک مورد آزار قرار گرفته است، حتما به عنوان دستگاهی که مدعی رعایت حقوق کودکان است، موضوع را دنبال می‌کنیم تا به سرانجام برسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان بهزیستی امکان شکایت از مسببان این حادثه را دارد یا نه؟ توضیح داد: سازمان بهزیستی در مقابل هر گزارش کودک آزاری که به این سازمان برسد، چه از ناحیه خود کودک باشد و چه از طریق هر فردی که در این رابطه احساس مسئولیت کرده است، حتما با استفاده از ظرفیت اورژانس اجتماعی وارد می‌شود و اگر بررسی‌ها نشان دهد کودک مورد آزار قرار گرفته و این ادعا ثابت شود، به عنوان دستگاه مدافع حقوق کودکان، از طریق مقام قضایی اقامه دعوی خواهد کرد.

بریده‌شدن گوش کودک کار زباله‌گرد

۴۲۴۲

کد خبر 801900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =