تفویض اختیار به بانک‌ها برای تعیین تکلیف املاک تملیکی/ تشویق تولیدکنندگان جهت تسویه بدهی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان در کارگزوه اقتصادی استان از تقویض اختیار به بانک‌ها در راستای تعیین تکلیف املاک تملیکی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، گودرز امیری در جلسه کارگروه اقتصادی استان اظهار کرد: برای تسریع در روند تعیین تکلیف املاک تمليکي، ايجاد شرايط مطلوب و همچنين اجراي قانون رفع موانع توليد طبق دستورالعملي اختياراتي به بانک‌ها تفويض شده است.


وی با بیان اینکه این اختیارات تا پایان سال ۹۷ به صورت موقت به بانک‌ها داده شده است، افزود: اختیار مذاکره‌ای املاک تمليکي توسط کميسيون‌هاي قبول بانک در استان‌ها تا مبلغ ۱۰ ميليارد ريال، مطابق مقررات و شرايط مربوطه داده شده است.


امیری خاطرنشان کرد: بیش از مبلغ ۱۰ میلیارد ریال تا حداکثر ۵۰ میلیارد ريال در چارچوب مقررات و ضوابط پس از اخذ موردي از اداره مرکزي بانک، قبل شروع مذاکره با تصويب کميسيون‌ عالي قبول معاملات و هيئت مديره انجام مي‌پذيرد.

لوگوی اقتصادی

تشویق تولیدکنندگان جهت تسویه بدهی ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان تصریح کرد: به موجب بند(و) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور و برای تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات، چنانچه مشتريان بدهي معوق خود که تا پايان سال گذشته سررسيد شده باشد را از تاريخ سررسيد تا پايان شهريور سال جاري به صورت نقدي و دفعتا واحده تسويه کنند،

واحدها مجاز هستند بدهي آنان را فارغ از تمامي مساعدت‌هاي قانوني به عمل آمده بر اساس قراردادهاي اوليه محاسبه و پس از اخذ اصل و سود قبل و بعد سررسيد و اعمال بخشودگي جرائم تاخير مازاد بر نرخ معامله و مشروط به عدم برگشت از حساب‌هاي درآمدي قطعي بانک، نسبت به تسويه و مختومه کردن پرونده اقدام كنند.

فعال کردن واحدهای تولیدی ظرف چهار ماه


وی بیان کرد: از زمانی‌که بانک جانشین سرمایه‌گذار می‌شود در راستای انتقال جانشیني براي فعال کردن واحد توليدي مذکور بايد ظرف مدت چهار ماه اقدام به برگزاري مزايده کند و در صورتي‌که نتيجه‌اي حاصل نشد به مدت دو ماه مي‌تواند وارد مذاکره شود و نهايتا اگر مجددا به نتيجه نرسيد قوانين بانكي خود را اجرا کنند.

46

 

کد خبر 802308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =