مهر نوشت: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش و نیروهای مسلح ما به درجه‌ای از اقتدار رسیدند که می‌توانند امنیت ملی را در هر کجای دنیا تامین کنند.

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز(چهارشنبه) در مراسم هشتمین دوره جشنواره مالک اشتر اظهار داشت: بالاترین و بهترین نعمت، نعمت ولایت است و خداوند هم ما را از بالاترین نعمت خود بهره مند کرده است که باید شکرگزار بود و هیچ شکرگزاری بالاتر و بهتر از اطاعت پذیری نیست.

وی افزود: مالک اشتر، این سردار رشید اسلام، ولایت مداری را برای ما تفسیر کرد و ما او را مجسمه ولایتمداری می دانیم؛ باید مالک اشتر را مقتدا و الگوی خود بدانیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان کرد: ما سه اصل مهم در نیروی زمینی ارتش داریم که عبارتند از ولایت محوری، عدالت محوری و شایسته سالاری. امروز نیروی زمینی به نیرویی تبدیل شده که تابلویی که او را در درجه اول تعریف می کند، ولایت مداری است.

امیر حیدری

وی افزود: امروز دیگر نیروی زمینی به معنای سنتی وجود ندارد و ماهیت آن به طور کامل تغییر کرده است. تمام یگان‌های نیرویی زمینی به دو دسته تقسیم شده که شامل یگان واکنش سریع مخصوص و یگان متحرک و هجومی است و بدین ترتیب به نیرویی چابک، سریع و کارآمد در پاسخگویی به نیازهای کشور تبدیل شده است.

امیر حیدری ادامه داد: نیروی زمینی ما امروز کاملا حرفه ای است و آمادگی این را دارد که در کنار سایر نیروهای مسلح کشور، طومار ننگین هر متجاوزی را در کسری از زمان در هم بپیچد، نیروی زمینی ما مومن، معتقد و با ایمان است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه به کشورهای دوست خود می گوییم ما را در کنار خود ببینید چرا که قدرت امروز نیروهای مسلح ایران قدرت اسلام است، تصریح کرد: به دشمنان اسلام هم می گوییم که ارتش و نیروهای مسلح ما به درجه ای از اقتدار رسیدند که قادر هستند، امنیت ملی را در هر کجای دنیا تامین کنند.

وی تصریح کرد: ما در برابر هر زورگویی خواهیم ایستاد و پاسخ محکمی را به او می‌دهیم؛ همه این توان و قدرت در سایه ولایتمداری و اطاعات از ولایت است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: ارتشی که در سایه ولایت باشد، ارتشی شکست ناپذیر خواهد بود و ما نیز شهادت را برای خود عزتی جاودان می‌دانیم. جلب رضایت ولایت و رهبری انقلاب، در صدر خواسته ها و اهداف ما است.

2929

 

کد خبر 802320

برچسب‌ها