تسنیم نوشت: پس از اتهامات مسئول امور امنیتی در کابینه انگلیس علیه پوتین در قضیه حمله با عامل اعصاب به یک عنصر اطلاعاتی پیشین، مسکو ضمن ابراز تأسف از اینگونه اظهارات، بر آمادگی مسکو برای همکاری با وست‌مینیستر در صورت ارائه درخواست رسمی از سوی لندن تأکید کرد.

 کرملین، اظهارات مقام ارشد امنیتی دولت انگلیس علیه پوتین را رد کرد.

ساعتی پیش بود که بن والاس،مسئول امور امنیتی درکابینه انگلیس در اظهاراتی، پوتین را مسئول نهایی حمله ادعایی به یک عنصر اطلاعاتی پیشین روس در شهر سالیسبوری انگلیس خواند. به گفته بن والاس، مسئولیت حمله با عامل اعصاب به سرگئی اسکریپال - جاسوس پیشین روس - و دخترش در شهر سالیسبوری انگلیس، تماما برعهده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه است.

در مقابل، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین با اظهار تأسف از اینگونه اظهارات، تصریح کرد که روسیه در این ماجرا دخالتی نداشته و اتهامات انگلیسی‌ها را «غیرقابل‌قبول»‌ خواند.

به نوشته اسپوتنیک، سخنگوی کرملین همچنین از اینکه لندن حاضر به همکاری با مسکو در تحقیقات بر این ادعاها نشده است،‌ ابراز تأسف کرد. سخنگوی پوتین بار دیگر بر آمادگی روسیه برای همکاری با مقامات انگلیسی در این قضیه در صورت درخواست رسمی لندن تأکید کرد.

2323

کد خبر 802608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =