میزان نوشت: رییس پلیس آگاهی اصفهان گفت :فردی که با معرفی خود به عنوان مجری یکی از شبکه‌های رادیویی توانسته بود از ۷۰ نفر بالغ بر ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کند طی عملیاتی در شهرستان کرج شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ سعید سلیمیان گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فردی تحت عنوان مجری یکی از شبکه‌های رادیویی از آنان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که فردی با شاکیان تماس گرفته و تحت عنوان اینکه مجری یکی از شبکه‌های رادیویی است عنوان می‌کرد که شما برنده جایزه ویژه ما در قرعه کشی شده اید و با چرب زبانی خاصی آن‌ها را پای عابربانک کشانده و پس از اینکه شاکیان، عملیات بانکی را به دستور تماس گیرنده انجام می‌دادند، حسابشان خالی می‌شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم با هوش بالای خود آرزو‌ها و نیاز‌های شاکیان را در هنگام ارتباط تلفنی دریافته و وعده جایزه‌ای با همان موضوع به آنان می‌داد به طور مثال به شخصی که آرزوی رفتن به کربلا داشت او را برنده جایزه سفر به عتبات معرفی می‌کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه متهم با این شیوه توانسته بود از ۷۰ شهروند اصفهانی بالغ بر ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کند، اظهار داشت: کارآگاهان این پلیس با یک کار علمی دقیق و حساب شده توانستند مخفیگاه متهم را در شهرستان کرج شناسایی کنند.

این مقام انتظامی گفت: ماموران پس از شناسایی متهم با اخذ نیابت قضائی به محل مذکور اعزام و طی یک عملیات ضربتی وی را دستگیر و به اصفهان منتقل کردند.

سرهنگ سلیمیان با اشاره به اعتراف صریح متهم در خصوص بزه انتسابی خود عنوان کرد: تلاش‌ها برای کشف کلاهبرداری‌های احتمالی متهم در استان‌های دیگر کشور و شناسایی مال باختگان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه برای دریافت جایزه در قرعه کشی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی نیاز به رفتن پای عابربانک نیست، گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم از توجه کردن به چنین تماس‌هایی خودداری کرده و هرگز به درخواست تماس گیرندگان عمل نکنند و پای عابر بانک‌ها نروند.

42237

کد خبر 802667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =