مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، از توزیع رایگان 370 دستگاه آبگرمکن خورشیدی بین روستائیان و جنگل نشینان بمنظور جلوگیری از قطع درختان این استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، شیرزاد نجفی گفت: به منظور جلوگیری از قطع درختان و جهت استحمام روستائیان و جنگل نشینان، 370 دستگاه آبگرمکن خورشیدی به صورت رایگان بین آنها توزیع شده است.

تغییر الگوی کشت برنامه منابع طبیعی است
وی با بیان اینکه تغییر الگوی مصرف سوخت و حفاظت از جنگلها، از برنامه های سازمان جنگلها و این اداره کل می باشد اظهار داشت:در راستای حفظ ذخایر ژنتیکی ، کاهش فشار بر جنگلها ، جلوگیری از قطع درختان ، سوق دادن روستائیان و جنگل نشینان به استفاده از انرژی های پاک و زمینه سازی برای بهره گیری از سوخت فسیلی، این کار صورت گرفته است.

آبگرمکن خورشیدی

توزیع رایگان بین 5 روستا
نجفی عنوان کرد: منابع طبیعی لرستان؛ این تعداد آبگرمکن خورشیدی را به صورت رایگان، در اختیار خانواده های پنج روستا درحوزه پایلوت پروژه منارید درب آستانه شهرستان دورود و شهرستان های خرم آباد، الیگودرز ، سلسله ، دلفان، چگنی و پلدختر قرار داده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در پایان یادآور شد که، برای خرید و توزیع این آبگرمکن ها 12 میلیارد ریال هزینه شده است.

46

کد خبر 802819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =