۰ نفر
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۹

مهر نوشت: رهبر جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای نسبت به حوادث اخیر بصره ابراز نگرانی و حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران‌ در این شهر را به شدت محکوم کرد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی حکمت ملی، سید عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی به حوادث بصره واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، رهبر جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای نسبت به حوادث اخیر بصره ابراز نگرانی و حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران‌ در این شهر را به شدت محکوم کرد.

حکیم در این بیانیه آورده است: اکنون کشور در سراشیبی خطرناکی قرار دارد که نیازمند تأمل و دقت نظر واقع گرایانه است.

وی با اعلام مجدد حمایت از حقوق برگزار کنندگان تظاهرات مسالمت آمیز اظهار داشته است: تظاهرات مسالمت‌آمیز از جانب قانون اساسی تأیید شده و خواهان حقوق مشروع و ارائه خدمات به شهروندان است.

رهبر جریان حکمت ملی در ادامه بیانیه خود با محکوم کردن تلاش‌ها برای به انحراف کشیدن مسیر تظاهرات و سوق دادن آن به سمت تخریب و آتش زدن عامدانه اموال عمومی، نمایندگی‌ها و کنسولگری‌ها از جمله کنسولگری‌ جمهوری اسلامی ایران از سوی افراد نفوذی، تصریح کرده است: مرجعیت عالی عراق در خطبه‌های اخیر نماز جمعه تخریب و آتش زدن اموال عمومی و خصوصی را غیرشرعی و غیرقانونی دانسته‌اند.

حکیم در پایان این بیانیه تاکید کرده است: جریان حکمت ملی با ایمان به پختگی آراء و دیدگاه‌ محافل دینی و اجتماعی، سیاستمداران، چهره‌های برتر عشایر و فرهیختگان استان بصره معتقد است، می‌توان اوضاع کنونی را مهار کرد و اجازه نداد شرایط به سمتی پیش برود که پایان خوشی در برنخواهد داشت.

52310

کد خبر 802868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =