ایسنا نوشت: نیکی هیلی، در مقاله‌ای در روزنامه‌ واشنگتن پست به انتشار یک مقاله بی‌نام از سوی یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا در روزنامه‌ نیویورک تایمز علیه ترامپ واکنش نشان داد و تاکید کرد که می‌بایست این طور مخالفت‌ها با رییس جمهور آمریکا به صورت علنی در میان گذاشته شود نه این که بدون افشای نام در نشریات انتشار یابد.

به گزارش پایگاه هیل، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در این مطلب خود استدلال کرده که هرگونه نگرانی از بابت اقدامات رییس جمهور آمریکا باید به شکلی علنی به اطلاع وی رسانده شود.

هیلی تاکید کرد که خود او از زمانی که به دولت ترامپ پیوسته است در چند موقعیت مخالفت‌هایی که داشته است را با ترامپ در میان گذاشته است. او در این مطلب نوشت: خود من هم به اصطلاح مقام بلند پایه دولت ترامپ هستم. من با افتخار در این دولت خدمت می‌کنم و مشتاقانه از اکثر تصمیمات آن و مسیری که کشور ما را در آن انداخته است حمایت می‌کنم.

هیلی در ادامه‌ خاطر نشان کرد: من اما همیشه با همه تصمیمات رییس جمهور موافق نیستم. هنگامی که    مخالفتی وجود دارد برای مطرح کردن آن هم یک راه درست و یک راه غلط وجود دارد. روش من بر این است که تلفن را برداشته و با رییس جمهور تماس می‌گیرم و یا شخصا به دیدار او می‌روم.

این اظهارات پس از آن از سوی نیکی هیلی مطرح شد که نشریه نیویورک تایمز مقاله‌ای از سوی یک مقام ناشناس دولت ترامپ با تیتر "من بخشی از مقاومت در داخل دولت ترامپ هستم" منتشر کرد که در آن به اختلاف نظر نسبت به فعالیت‌ها در دولت ترامپ پرداخته شده بود و پس از انتشار این مقاله تلاش زیادی از سوی مقامات دولت برای شناسایی نویسنده آن به راه افتاد. حتی خود رییس جمهور نیز از نیویورک تایمز خواسته است تا نویسنده این مطلب را به کاخ سفید معرفی کند.

نیکی هیلی تصمیم اخیر مقام ناشناس دولت ترامپ در انتشار اظهار نظرهای مخالف خود در نیویورک تایمز را "خطرناک" توصیف کرده است و این رویه را عامل بسیاری از  "مشکلات فراوان" در داخل دولت از جمله افزایش بی‌اعتمادی در میان کارکنان دانست.

سفیر آمریکا در سازمان ملل  تصریح کرد: کاری که این نویسنده ناشناس انجام می‌دهد بسیار خطرناک است. این آقا و یا خانم مدعی شده که برای منافع کشورش اولویت قائل است، این هدف درست است، اما چیزی که این نویسنده توصیف می‌کند یک شیوه فرای قانون اساسی برای رسیدگی به مناقشات سیاسی در داخل دولت است. این در سطحی بنیادین یک کار غلط است.

هیلی که سابقا فرمانده کارولینای جنوبی بوده است، نوشت: من به عنوان یک فرماندار صادق این را کاملا بهت‌آور می دانم که تصور کنم یک عضو عالی رتبه تیم من پنهانی تلاش می‌کند تا با دستورکار من مقابله کند. این شیوه عمل یک آمریکایی نیست. این به شکل اساسی ناشی از بی وفایی و نه فقط به رییس اجرایی،‌ بلکه به کشور ما و ارزش‌های ما است. 

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین، گفت‌: این مقام ناشناس یا باید استعفا دهد و یا مستقیما موردش را نزد ترامپ مطرح کند.

52310

کد خبر 802875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام RO ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
    2 0
    دست پیش گرفتی نیکیترامپ این نیست بزار سرکارش بمونه