ممنوع شدن استعمال قلیان و ورود حیوانات به پارک‌های کرج

ایرنا نوشت: سرپرست سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری کرج اعلام کرد که از این پس استعمال قلیان در پارک ها و ورود حیوانات به این مکان های عمومی ممنوع شد.

پیمان بضاعتی پور روز شنبه درنشستی اظهار داشت: به منظور استفاده بهینه و سالم خانواده‌ها از پارک‌ها و مراکز تفریحی طی هماهنگی‌های به عمل آمده، طرح ممنوعیت استعمال قلیان و حضور حیوانات خانگی در پارک‌های شهر کرج به مرحله اجرا در آمده است.
این مسئول با بیان اینکه برای جلوگیری از استعمال قلیان در پارک ها با یک شرکت پیمانکار قرارداد منعقد کرده ایم، ادامه داد: استعمال قلیان و مزاحمت های احتمالی توسط این شرکت رصد شده چرا که به دنبال آن هستیم تا محیطی آرام را برای شهروندان فراهم آوریم.

قلیان کشی

وی با بیان اینکه ورود حیوانات خانگی به پارک ها نیز ممنوع است، تصریح کرد: از ابتدای فصل گذشته این موضوع در دستور کار سازمان قرارگرفته و در مرحله بعد سعی شده با فرهنگ سازی اثرات این رفتار غیر فرهنگی را کاهش دهیم. هم اکنون به شکل چشمگیری این موضوع کاهش پیدا کرده و در ماه های آینده به شکل جدی تر با این موضوع برخورد می شود تا رضایت اکثریت شهروندان جلب و آزردگی خاطر آن ها در این خصوص رفع شود.

بضاعتی پور با توضیح اینکه ورود حیوانات خانگی علاوه بر سلب آسایش و امنیت روانی شهروندان به موضوع سلامت و بهداشت نیز مربوط می شود، ادامه داد: فضولات حیوانات و تماس کودکان حین بازی با آن ها موجب کاهش بهداشت محیط های بازی می شود و نیاز است تا سلامت و بهداشت کودکان در تمامی پارک های سطح کرج تامین شود.

به گفته سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج؛ در ورودی تام پارک ها ممنوعیت ورود حیوانات و استعمال قلیان از طریق تابلوهای راهنما به شهروندان اطلاع رسانی شده است.

46

کد خبر 802984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =