۰ نفر
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۲

شرق نوشت:پرونده جوانی که در حمایت از برادرش وارد درگیری شد و با چاقو به قتل رسید، در حالی رسیدگی شد که یکی از متهمان به اروپا فرار کرده و متهم دیگر نیز قتل را انکار کرد.

اين درگيري در يکي از مناطق جنوب تهران اتفاق افتاد و بعد از اينکه کامران زخمي شد، دوستانش او را به بيمارستان رساندند اما از آنجا که ضربه چاقو يکي از شاهر‌گ‌هاي او را قطع کرده‌ بود جانش را از دست داد.

در ابتداي جلسه رسيدگي به اين پرونده که در شعبه 7 دادگاه کيفري استان تهران برگزار شد، کيفرخواست عليه متهم به نام شاهين خوانده‌ و نماينده دادستان خواستار مجازات متهم شد. همچنين براي سه متهم ديگر نيز به اتهام شرکت در نزاع دسته‌جمعي درخواست مجازات شد.

در ادامه پدر و مادر مقتول در جايگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند.

وقتي نوبت به متهم رسيد، او اتهام قتل را رد کرد و گفت: درگيري اصلي ميان دوست من به نام کاظم با برادر کامران بود. کاظم به کامران گفت چرا به من نگاه کردي و سر اين موضوع با هم دعوا کردند. کاظم برادر کامران را زد. چند دقيقه بعد کامران آمد و به اين موضوع اعتراض کرد. من گفتم که درگيري تو با کاظم است و کسي که برادرت را کتک زده، من نبودم. بعد کاظم فحشي به مقتول داد و دعواي آنها بالا گرفت. کامران به سمت من هم حمله کرد و خواست مرا بزند من يک چاقو داشتم اما نمي‌دانم ضربه زدم يا نه.

سپس يکي از شاهدان در جايگاه حاضر شد؛ او گفت: من و کامران با هم دوست بوديم. برادر کامران با او تماس گرفت و گفت که دعوا کرده و کاظم او را زده ‌است. کامران و من هردو ورزشکار حرفه‌اي هستيم و آن روز هم داشتيم از کوه برمي‌گشتيم که برادر کامران تلفن کرد. من به کامران گفتم بهتر است نرويم چون کاظم از اراذل محل است و ممکن است درگيري ايجاد شود اما کامران قبول نکرد. وقتي هم که به محل رسيديم دوستان کاظم چيزي نگفتند اما کاظم توهين کرد و با پرخاشگري حرف زد که همين هم کامران را عصباني کرد. آنها با هم درگير شدند؛ کاظم با قمه و متهم حاضر در دادگاه هم با چاقوي گاو‌کش به او حمله کرد که يک ضربه به مقتول زد و من اين را ديدم. شدت خوني که از کامران مي‌رفت آن‌قدر زياد بود که انگار خون فواره مي‌زد.

سپس ديگر متهمان در جايگاه حاضر شدند و دفاعيات خود را مطرح کردند.

وقتي متهم رديف اول براي بيان آخرين دفاع در جايگاه قرار گرفت؛ گفت: من از اولياي ‌دم طلب حلاليت دارم. واقعا قصد کشتن نداشتم و نمي‌خواستم اين‌طور شود. واقعا نمي‌دانم ضربه زدم يا نه. اشتباه کردم و درخواست بخشش دارم.در پايان قضات شعبه 7 دادگاه کيفري استان تهران وارد شور شدند.

 

17302

کد خبر 803372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =