ایسنا نوشت: سخنگوی هیئت روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، مسکو خواستار نشست فوق‌العاده شورای امنیت درباره نتایج "نشست سران در تهران" شد.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، سخنگوی هیئت روسیه در سازمان ملل گفت: با توجه به اهتمام تعدادی از اعضای شورای امنیت به نتایج نشست سران روسیه، ایران و ترکیه در تهران درباره اوضاع استان ادلب، مسکو از شورای امنیت خواست در این خصوص نشست فوق‌العاده برگزار کند.

وی بار دیگر موضع مسکو درباره اوضاع سوریه را خاطرنشان کرد و گفت: ادامه جنگ علیه تروریست‌ها در خاک سوریه تا نابودی نهایی آنها و آزادسازی غیرنظامیان از دست تروریست‌ها همچنان برای جامعه بین‌الملل حائز اهمیت است.

روسای جمهوری سه کشور مذکور روز جمعه در نشست سه‌جانبه خود در تهران بر انجام اقدامات لازم برای حل بحران سوریه و تمرکز بر اوضاع استان ادلب تاکید کردند که تنها منطقه‌ای است که همچنان تحت کنترل گروه‌های شورشی در سوریه است.

در نشست سران در تهران اختلافات میان مسکو و آنکارا در خصوص عملیات نظامی نیروهای دولت سوریه در ادلب آشکار شد، در حالی که رئیس جمهوری روسیه اولویت را بیرون راندن تروریست‌ها از این منطقه می‌داند همتای ترکیه‌ای او خواستار توقف این عملیات شد و نسبت به پیامدهای آواره‌ شدن تعداد زیادی از مهاجران در اثر جنگ و درگیری هشدار داد.

خبرگزاری آناتولی هم به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد: به دنبال این درخواست مسکو درباره بررسی نتایج نشست سه‌جانبه تهران امروز (سه‌شنبه) نشست فوق‌العاده تشکیل خواهد داد.

52310

کد خبر 803758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =