رییس سازمان امور مالیاتی گفت: «دامنه سواستفاده از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای و تشکیل شرکت‌های صوری محدود شده است.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید کامل تقوی‌نژاد، معاون وزیر اقتصاد در یک نشست خبری اظهار داشت: در بررسی‌ها به افراد بعضا فقیری برخوردیم که بدهی‌های کلان مالیاتی دارند. این افراد با تشکیل شرکت صوری توسط سودجویان یا اجازه کارت بازرگانی مورد سواستفاده قرار گرفته بودند.»

وی در توضیح این مطلب ادامه داد: «به عنوان مثال یک لحاف‌دوز ۳۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی داشت.»

مالیات

رییس سازمان امور مالیاتی با هشدار به سوءاستفاده‌کنندگان عنوان کرد: عواقب تشکیل این شرکت‌ها ناگوار است.  علاوه بر مجازات مالی مشمول جرایم کیفری نیز می‌شود. این افراد بدانند از طریق سامانه‌ها اطلاعاتی به ما می‌رسد که شناسایی این افراد را ممکن می‌کند.»

تقوی‌نژاد گفت: «در همین پرونده ۸۸۰ میلیارد تومان موجودی بانکی با تراکتش‌ها تطابقی یافت و کودی واقعی مالیاتی شناسایی شد.»

وی با اشاره به اینکه تراکتش‌های بانکی بالاتر از ۵ میلیارد تومان مورد رسیدگی قرار می گیرد، تصریح کرد: «در سال گذشته ۶۰۰۵ تراکتش مشکوک را مورد رسیدگی قرار دادیم و ۱۲هزار میلیارد تومان مالیات برای آن‌ها لحاظ شد.»

 

آخرین وضعیت دریافت مالیات از خرید و فروش ارز، سکه و خودرو

معاون وزیر اقتصاد درباره دریافت مالیات از خرید و فروش ارز، سکه و خودرو گفت: «اطلاعات خریداران حقیقی ارز در هر میزان از سوی ما دریافت می‌شود، اما برای اشخاص حقیقی حد آستانه گذاشتیم و بیش از رقم آستانه را تعیین کردیم.»

تقوی‌نژاد درباره مالیات خریداران سکه افزود: «جدولی تنظیم کردیم و طبق آن خریداران سکه تا ۲۵ عدد را از مالیات معاف کردیم، اما بیش از این رقم با تره‌های متفاوت مشمول مالیات می‌شود.»

به گفته وی، «در صورت تصویب، کسانی که بیش از هزار سکه بخرند، تا ۳۶ درصد مشمول پرداخت مالیات می‌شوند.»

رییس سازمان امور مالیاتی درباره مالیات خودرو نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: «۲۲ مودی حقیقی و حقوقی در حوزه واردات خودرو شناسایی شده‌اند و تنها برای یک مودی وارد کننده خودرو ۸۳۰ میلیارد تومان مالیات تشخیص دادیم.»

 

223225

کد خبر 803792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 12
 • تقی A1 ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  13 1
  کجای دنیا بابت خرید باید مالیات غیر متعارف داد ؟ارزش افزوده 9درصد است مالیات چرا 36درصد
 • بی نام A1 ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  12 1
  از شورای هماهنگی اقتصاد درخواست داریم تا این طرح غیر قانونی را که بر خلاف تعهدات اولیه است و عطف به ماسبق می شود تصویب ننماید.
 • abbas IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  1 0
  نبود قانون باعث می شود هر کسی کارت بازرگانی دریافت کند بدون بررسی سوابق افراد
 • بی نام GB ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  6 0
  عجب
 • بی نام A1 ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  9 1
  منظورشون خریدهای بعد از تاریخ تصویب قانون هست ؟ چون کسانی که پیش از این سکه خریدن قاعدتا نباید مشمول این قانون بشن و اگر بخوان بشن واقعا خنده داره . چون در زمان ثبت نام طرح پیش فروش سکه، همه مسئولین بانک مرکزی گفتن این طرح معاف از مالیاته و اگه بخوان الان بر اساس قول قبلیشون مالیات بگیرن از مردم ، مصداق بارز نقض عهده و قطعا در آینده کسی به حرف احدی از مقامات دولت اعتماد نخواهد کرد .
 • بی نام A1 ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
  1 0
  لحاف دوز؟چقدر پوپولیسته.
 • بی نام A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
  4 0
  اخذ مالیات از پیش فروش سکه خلاف قانون مالیات از خرید طی دادنامه ۵۶۰ هیات عمومی محترم دیوان عدالت اداری مندرج در روزنامه رسمی شماره ۱۷۷۸۴ به تاریخ ۲۲/ ۱۲/ ۱۳۸۴ ابطال شده است.
 • بی نام A1 ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
  4 0
  به موجب بند 14 تفاهمنامه مورخ 02/12/1390 فيمابين سازمان متبوع و اتحاديه طلا و جواهر، نقره و سکه تهران «خريد و فروش سکه طلا که توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران ضرب شده باشد، بعد از اولين فروش توسط بانک مزبور مشمول ماليات و عوارض ارزش افزوده نخواهد بود.»
 • بی نام A1 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
  4 0
  اگر دولت‌ بخواهد با سوءاستفاده از ناکارآمدی طرح‌های اقتصادی خویش به طرق مختلف مانند اخذ و تحصیل مالیات به مردم و شهروندان در مقام اعمال فشار عملی و عینی به آنها برآیند، ساز و کاری غیرقانونی بوده و فاقد هر گونه توجیه اقتصادی و کارشناسی است.